Merko plaanib dividende maksta

14. veebruar 2014, 00:00

Merko Ehitus teatas eile kasumist, millega suudeti ületada analüütikute ootusi. Nordeconi kasum tuli aga analüütikute prognoosidest väiksem.

Merko Ehituse neljanda kvartali kasum kahanes aastataguselt erakordselt kõrgelt 4,4 miljoni euro tasemelt 2,5 miljonile eurole ehk 45%. Vaatamata sellele ületas tulemus nii LHV Panga (1,7 miljonit eurot) kui ka Swedbanki (2,3 miljonit eurot) ­ootusi, kuigi üldehitussektorit tabas selles kvartalis tugev tagasilöök.

“Aasta kokkuvõttes valmistas pettumuse üld­ehitussegment, kus tugev surve marginaalidele toob kaasa suuremad riskid, mida meil kahjuks ei õnnestunud täielikult maandada ning mis realiseerusid eelkõige ühe töös oleva objekti puhul. Meie tütarfirmad rakendavad meetmeid eesmärgiga vältida tulevikus sarnaseid projektijuhtimise riske ja kahjumeid,” märkis börsifirma juht Andres Trink.

Ehkki üldehitusüksus teenis neljandas kvartalis 2 miljoni eurose brutokahjumi, suutis kontsern tervikuna saada perioodi jooksul kokku 5,4 miljoni eurose kasumi.

Terve aasta lõikes tõusis arendus- ja ehitustegevusega tegeleva börsifirma brutokasum 17,9 miljonilt 22,7 miljonile eurole, mis kergitas ehituskontserni brutokasumi aastase marginaali 7,2 protsendilt 8,6 protsendile.

Keerulistes oludes parandati tulemust. Börsifirma sõnul mõjutasid kasumimarginaali tõusu peamiselt teedeehitusüksus ja kinnisvaravaldkond. “Meil on hea meel, et keerulises turuolukorras õnnestus meil tulemusi parandada ning kasumit kasvatada. Oma panuse on andnud enne tähtaega valminud insenerehituse objektid, aktiveerunud eratellijad ja korteriturg, samuti Lätis saadud uued ehituslepingud ja paranenud turupositsioon,” ütles Merko Ehituse juhatuse esimees Andres Trink.

Samas lisati aruandes, et projektide vähesus ja järjest tihenev konkurentsiolukord ehitussektoris on suureks väljakutseks, et uutel hangetel hoida brutomarginaalide taset. Eriti keeruline on olukord üldehituses, kus konkurents ning hangetel osalevate ettevõtete arv on kõige suurem,” märgitakse aruandes.

Kui neljanda kvartali kasumiga ületas Merko Ehitus analüütikute ootusi, siis 64,9 miljoni ­eurone käive (9,1% vähem kui aasta tagasi) jäi prognoosidele alla. Kui Swedbank ootas kvartalikäibeks 66,1 miljonit eurot, siis LHV Pank koguni 73,3 miljonit eurot. Aasta lõikes kasvas Merko Ehituse müügitulu aga siiski 5,5% ning jõudis 262,7  miljonile eurole.

Merko Ehitus jagab dividendideks 7,26 miljonit eurot. Merko Ehitus teeb aktsionäridele ettepaneku maksta möödunud aasta 10,4 miljoni ­eurosest puhaskasumist dividendidena välja 7,26 miljonit eurot ehk 0,41 eurot aktsia kohta. Aktsia eilse 7,79eurose sulgemishinna pealt annab see 5,3protsendise dividenditootluse.

Börsifirma on oma pikaajaliseks eesmärgiks pannud paika, et maksab dividendideks 50–70% aastakasumist. Seega maksab sel aastal Merko Ehitus aktsionäridele omanikutulu nn maksimumprogrammi baasil.

2013. aastal maksis Merko Ehitus dividende 5,3 miljonit eurot ehk 0,30 eurot aktsia kohta.

Merko Ehituse suurim omanik on 72%ga valdusfirma AS Riverito, mille suurimad omanikud on Toomas Annus ja Tõnu Toomik.

Nordeconil väike kasum, kuid nõrk käive. Nordeconi neljanda kvartali emaettevõtte aktsionäridele kuuluva osa puhaskasum oli 58 000 ­eurot. Aasta varem oli sama näitaja 151 000eurone puhaskahjum. LHV ootas Nordeconi puhaskasumiks 700 000 eurot, Swedbank 130 000 eurot. “Aruandeperioodil (eelkõige III kvartalis) jõudis kontsernis lõppfaasi arvestatav osa ehitusprojekte ning nende lõppkasumlikkus täpsustus. Seda tingimustes, kus paljud projektid olid ehituslikult keerulised ning sisaldasid projekti kestel ehituslikke riske, millega seonduvaid võimalikke kulusid finantsaruannetes arvesse võeti,” märkis Nordecon oma majandusaruandes. “Läbi eelnimetatu andsid märkimisväärse panuse kasumi suurenemisse välisvõrkude ja keskkonnaehituse projektid.”

Aasta lõikes kasvas Nordeconi käive üle 14 miljoni euro. Ehitusfirma käive vähenes neljandas kvartalis võrreldes 2012. aasta sama perioodiga 42,55 miljonilt eurolt 39,22 miljonile eurole. LHV ootas Nordeconi käibeks 44,6 miljonit eurot, Swedbank 41,89 miljonit.

Kuid aasta lõikes suurenes Nordeconi käive võrreldes 2012. aastaga 159,44 miljonilt eurolt 173,95 miljonile eurole. Emaettevõtte aktsionäridele kuuluva osa eelmise aasta puhaskasum oli 5,195 miljonit eurot. 2012 oli sama näitaja 1,47 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2014, 18:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing