Pro Kapital võib saada 28 miljonit

14. veebruar 2014, 00:00

Pro Kapitali tütarfirma Tallinna Moekombinaat AB võib saada Araabia Ühendemiraatides registreeritud investorilt 28 miljonit eurot, et Tallinnas Peterburi tee alguses olevale kinnistule  kaubanduskeskus püsti panna.

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul ei tähenda see, et Pro Kapital leidis endale Peterburi tee kaubanduskeskuse arendamiseks investori, veel keskuse ehitama hakkamist.

Ta selgitas, et kaubandusturg on teatud piirangutega. “Tarbijatel on nii palju raha, nagu neil on, ja jaekette on ka nii, nagu neid on. Laiendada ei ole mõtet niisama,” märkis Pärnits.

Ehituse otsustavad rentnikud. Pärnitsa sõnul jäi E.L.L Kinnisvara planeeritav kaubanduskeskus Panorama City venima, sest ei saadud piisavalt rentnikke, ja sarnane olukord võib juhtuda ka Pro Kapitaliga. “See on tõemoment. See, kui keegi saab investori või ehitusloa, mida projekti jaoks vaja, ei tähenda veel, et hakatakse ehitama,” märkis Pärnits.

Samas lisas ta, et Pro Kapitali kaubanduskeskuse asukoht on atraktiivsem kui Toomas ­Annuse E.L.L. Kinnisvara Panorama City.

Kui arvestada transpordisõlmi, Rail Balticu projekti ja Ülemiste City arengut, on Pro Kapitali projekt tema meelest üks põnevamaid. “Kas on mõttekas teha sinna kaubanduskeskus, oleneb arendajast,” sõnas Pärnits.

Turul huvitatud üürilisi. E.L.L Kinnisvara lahkuv juht Aldo Dapon soovis konkurentidele Pro Kapitalist tuult tiibadesse ja nentis, et Panorama City projekti peatamine teeb Pro Kapitalil rentnike leidmise lihtsamaks. “Panorama Cityga lepingud sõlminud üürnikud otsivad endale tõenäoliselt alternatiivset võimalust,” lausus ta.

Dapon ütles, et praeguses majanduskliimas on iga suure investeeringu tegemine julge samm, aga Tallinna idapoolsesse piirkonda mahub hästi üks suur ja kaasaegne kaubanduskeskus, mis pakuks ka vaba aja veetmise võimalusi.

Pro Kapital Grupi juhi Paolo Michelozzi sõnul on ettevõtte uued investorid Araabia Ühend­emiraatidest tema kauased tuttavad.  Peamiselt Dubais kinnisvara alal tegutseva Šveitsi ette­võtjaga on tema ütlust mööda läbirääkimised kestnud ligi­kaudu kaks kuud.

Investeeringus veendunud. Michelozzi sõnul pole invesorite leidmise uudis seotud sellega, et Panorama City ehk konkureeriv projekt jäi poolikuks. “Meie ja Panorama projektid olid nii kontseptsioonilt kui ka sihtrühmalt erinevad ja oleme oma projekti ette valmistanud sõltumatult Panorama arengutest,” märkis Michelozzi.

Pro Kapitali juht on veendunud, et aktsionärid kiidavad otsuse müüa osa keskusest Araabia Ühend­emiraatide investorile heaks, sest kaubanduskeskuse arendamisega alustamine on ettevõtte huvides. Michelozzi ei olnud nõus spekuleerima, mis saab siis, kui investeeringut ei tule, sest ta ei usu, et see oleks variant.

 

Mis on mis

 • Kaubanduskeskuse valmis ehitamine parandaks tulemusi

Pro Kapital teatas, et pakub suunatud pakkumise teel firmale Summer Solstice Limited kuni 18,3 miljonit Tallinna Moekombinaadi aktsiat hinnaga minimaalselt 1,53 ­eurot tükk.
Kui investor märgib kõik aktsiad, saab ta 47,63 protsenti kinnisvaraarendusprojektist ja Pro Kapitali osalus langeb tütar­firmas Tallinna Moekombinaat 50,2 protsendile. Seni on Pro ­Kapitali osalus 96%.
kaubanduskeskust saab ehitada, kui tütarfirma emiteerib kõik uued aktsiad. Koos kavandatava panga­finantseeringuga võimaldab see alustada uue kaubanduskeskuse ehitamist ja see lõpule viia, mis avaldab tulevikus eeldatavalt positiivset mõju Pro Kapitali tuludele ja kasumile.
Aktsiate emiteerimise korral annab investor Tallinna Moekombinaat ASile ka 9 miljoni euro ulatuses aktsionärilaenu. Emissiooni korraldamiseks on vaja Pro Kapitali aktsionäride nõusolekut. Koosolek korraldatakse 14. märtsil.
Peterburi tee 2 kinnistu Väärtus Tallinnas hinnati mullu oktoobris 24,3 miljonit eurot, mis ületab investeeringu bilansilist väärtust (11,5 miljonit eurot) enam kui kaks korda.
Arendamine on Pro Kapitalil veninud. Algselt pidi kaubanduskeskus valmima tänavu.

Allikas: Pro Kapital

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. February 2014, 19:33
  Otsi:

  Ava täpsem otsing