Puhkepäev. Võõrfolk Eesti pinnal

14. veebruar 2014, 00:00

Homme on Nokia Kontserdi-maja saal särtsakaid meloodiaid täis – lavale astub legendaarse Gipsy Kingsi endine liider ja looja Chico Bouchikhi koos talendikate mustlaskitarristidega.

Ansambel Chico & The Gypsies sündis enam kui 20 aastat tagasi Chico Bouchikhi eestvedamisel, kes pärast arusaamatusi ansamblis Gipsy Kings, mille asutamise juures ta 1978. aastal oli, sealt 1991. aastal lahkus ja uue kollektiivi lõi. Rohkem kui kahe kümnendi jooksul, mis Chico & The Gypsies tänaseks tegutsenud on, on välja antud 10 albumit, kus kõlab rumba- ja flamenkomuusika, mille hulka on pikitud latiinopoppi ja rokki.

Eestis esineb Chico & The Gypsies esmakordselt. Kontserdil pakuvad vaatemängu kaheksa ühes kõlavat kitarri, mida saadab saatebänd, kuhu kuuluvad bassi, klahvpillide, trummide ja viiulimängijad.

Chico ja mustlaskitarristid tantsitavad publikut nii vanade aegumatute lugude nagu “Bamboleo”, “Djobi Djoba”, “Marina” ja “Volare” kui ka uute popihõnguliste paladega. Bändi juhtfiguur Bouchikhi ootab Tallinna kontserdist suurt pidu.

 

Fookuses

 • Chico and The Gypsies

15.02 kl 20 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Pilet: 35–85 eurot
www.ticketpro.ee

 

Tasub teada

 • HIINA

Wang Li, Paabel ja Meestevägi
18.02 kl 19 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Hiinast pärit parmupillivirtuoosi Wang Li kontserte on nimetatud meditatiivseks muusikaliseks rännakuks sisemaailmadesse. Ta on saavutanud näiliselt inimvõimete piiri lähedale küündiva virtuoossuse taseme maailma ühel vanimal ja pretensioonitumal instrumendil – parmupillil. Kontserdile esinevad veel Paabel ja Meestevägi.
Pilet: 19–35 eurot
www.folk.ee/wang-li ja http://aspiration.free.fr

 • VENEMAA

“Vene  šansoon Läänemere kaldal”
22.02 kl 15 ja 19 ning 23.02 kl 17 Tallinnas Lindakivi Kultuurikeskuses
Kontserdil esitavad vene šansoone artistid Venemaalt, Lätist, Saksamaalt ja Eestist. Lavale astuvad Marina Redkaja, Igor Latõško, Kira Kaft, Jevgeni Kunevitš, Nataša Galitš jt.
Piletid: 10 eurot
www.lindakivi.ee

 • ROOTSI

Groupa
8.03 kl 19 Viljandis Pärimusmuusika Aidas
Groupa, mida peetakse Rootsi
folkmuusika lipulaevaks, seob üheks põhjala helimaastikud, rootsi muusika juured ja improvisatsiooni. Kollektiiv esitleb Viljandis toimuval kontserdil oma kevadel ilmuvat heliplaati “Silent Folk”.
Piletid: 8–10 eurot
www.folk.ee

 • UKRAINA

“Ukraina nõialaulud”
8.03 kl 19 Tallinnas Mustpeade Majas
Mariana Sadovska esituses kõlav nõialaulude kava meeleolu ulatub vaiksest loitsust temperamentse eneseväljenduseni. Tema helikeel on ajakohane, ühendades ukraina pärimusmuusikat improvisatsioonilise džässi, ürgsete ja eksperimentaalsete vokaalhelide ja kabareemuusikaga.
Piletid: 8–12 eurot
www.filharmoonia.ee

 • JAAPAN

Kodõ
24.03 kl 19 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Maailmakuulsa Jaapani taiko-trummide ansambli Kodõ etteaste Tallinnas leiab aset kollektiivi “One Earth Tour – Legend” maailmaturnee raames. Kodõ muusikas ühinevad kaasaegsed ja sajanditevanused Jaapani muusikatraditsioonid.
Piletid: 35–48 eurot
www.fbi.ee

 • GRUUSIA

Gruusia Suhišvili Rahvuslik Ballett
26.03 kl 20 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Etendusel on laval orkester koos 60 rahvarõivastes ning eksklusiivse saabliga varustatud tantsijaga. Kollektiivi etteasted on hinnatud koreograafia poolest.
Piletid: 25–20 eurot
www.tcc.ee ja www.sukhishvili.com

 • UNGARI

Budapest Gypsy Symphony Orchestra
28.03 kl 20 Tallinnas Nokia Kontserdimajas
Orkestri repertuaari kuulub nii maailma klassikaline muusikapärand kui ka väljendusrikas mustlasmuusika.
Piletid: 25–60 eurot
www.tcc.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. February 2014, 14:55
  Otsi:

  Ava täpsem otsing