Indrek Kald • 14. veebruar 2014 kell 8:40

Eesti Pank: neljandas kvartalis tootlikkus ei kasvanud

Eelmise aasta neljandas kvartalis tootlikkus ei kasvanud, ütles Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.

"Statistikaameti majanduskasvu esialgse hinnangu põhjal jäi tööjõu tootlikkus ligikaudu samaks kui möödunud aasta neljandas kvartalis, kuid palgakasv oli esialgsetel andmetel endiselt kiire," märkis ta pressiteates.

See muudab Soosaare sõnul järjest vähem tasuvaks madala tootlikkusega töökohtade säilitamise. "Struktuurse tööpuuduse suurenemise vältimiseks on oluline, et töökoha kaotanud inimestel oleks võimalus ümber õppida ja oma oskusi täiendada, et olla tööturul konkurentsivõimeline," selgitas ta.

Statistikaameti andmeil kasvas hõive 2013. aasta viimases kvartalis aastavõrdluses 0,1%. Eesti Panga hinnangu kohaselt kahanes hõive hooajalisi tegureid arvestades kvartalivõrdluses 1%.

Täna avaldatud andmed võtavad arvesse viimase rahvaloenduse tulemusi ning välisrännet. Selle tulemusel vähendati hõivatute arvu hinnangut 2013. aasta esimeses kolmes kvartalis 2,1% ja muutus hõivatute regionaalne jaotus. Revisjon ei muutnud ootuspäraselt olulisel määral tööpuuduse ja tööjõus osalemise määra hinnangut.

Hetkel kuum