PwC: USA on arenenud riikide majanduskasvu vedur

15. veebruar 2014, 12:55

PwC veebruarikuine maailmamajanduse ekspressülevaade tõstab esile USA-d, kui arenenud riikide hulgast kõige positiivsema tulevikuprognoosiga majandust, mille stabiilne majanduskasv suurendab ka teiste arenenud riikide kindlustunnet.

PwC ennustab USA majanduskasvuks nii tänavu kui tuleval aastal 3,0%. USA eraisikute võlakoormus on jõudsalt kahanenud, jõudes 2004.aasta tasemele. See on omakorda suurendanud kodanike kindlustunnet ning avaldub aktiivsemas tarbimises. Ka on riigi finantssektor pärast restruktureerimist kindlal alusel.

Ennustatakse, et USA ettevõtete kasvavad sissetulekud võivad mõne aasta jooksul vallandada suurema investeerimislaine, mis võib uute töökohtade loomisega omakorda anda täiendava positiivse impulsi USA majandusele.

Kasvav optimism USA-s veab kindlustunde kasvu ka teistes arenenud riikides, mille majanduskasv on viimastel aastatel olnud pigem tagasihoidlik, ent nüüdseks taas kosumas.

Lääneriikides on optimismi allikaks ka stabiilselt kontrolli all püsiv inflatsioon, mis lubab eeldada, et keskpankade intressimäärad püsivad madalatena veel mõnda aega.

Uuringut kommenteerinud PwC ärikonsultatsioonide teenuseliini juht Teet Tender ütles, et madalana püsiv inflatsioon on euroala jaoks hea uudis, ent kui see peaks n.n perifeeriariikides, nagu näiteks Kreeka ja Portugal, minema üle deflatsiooniks, ehk reaalseks hindade ja palkade languseks, võib see sealse hapra majanduskasvu ohtu seada. „Kahekiiruselise Euroopa väljakujunemist pole Eestis tavaks tõsise probleemina käsitleda, kuna meie oleme praegu veel kiiremini kasvaval poolel, aga uus tagasilangus Lõuna-Euroopas ei jätaks mõjutamata koos ülejäänud Euroopaga ka Eestit,“ märkis Teet Tender.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. February 2014, 12:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing