RMK korraldab jahilubade enampakkumise

Indrek Kald 17. veebruar 2014, 16:20

RMK kuulutab eelseisvaks jahihooajaks välja enampakkumise suurulukite jahilubade eelisõigusega omandamiseks.

RMK juhatuse liikme Tiit Timbergi hinnangul oli möödunud jahihooaeg edukas, mil kütiti 100% lubatud põdra ja punahirve limiidist. "Ehkki ulukikahjustusi on riigimetsas vähemaks jäänud, on need okaspuunoorendikes RMK-le siiski metsakasvatuslikult riskiks," lisas ta pressiteates.

RMK enampakkumise tingimused pole võrreldes eelmise aastaga oluliselt muutunud: üks jahimees saab jätkuvalt omandada vaid ühe jahiala küttimisload ja eramaal võib jahti pidada ainult maaomaniku nõusolekul.

"RMK jätkab jahilubade enampakkumise tulu võrdelist jagamist maaomanikega, kes jahipidamist lubavad," kinnitas Timberg ja lisas, et möödunud jahihooajal maksti eraomanikele enampakkumise osatuluna kokku üle 8000 euro.

Jahilubade eelisostuõiguse omandamiseks tuleb esitada enampakkumine 28. veebruaril hiljemalt kella 13ks RMK jahindusosakonnale Ristipalo kontorisse või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga. Enampakkumise võiduga kaasneb jahiala ulukihoolduse kohustus, kütitud ulukitelt teadusliku uurimismaterjali kogumine ning väikekiskjate, kobraste ja arvukuse reguleerimist vajavate jahilindude minimaalne küttimiskohustus.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, 70% Eesti-Soome ühisettevõttest Eesti Metsataim ning alates sellest aastast ka Põlula kalakasvandus. RMKs töötab üle 700 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2014, 16:21
Otsi:

Ava täpsem otsing