USA heas vormis majandust toetab statistika

Raido Neemre 17. veebruar 2014, 23:19

Kuigi USA majanduskasv on tervelt protsendi võrra madalam, kui ennustati, kasvas USAs siiski ettevõtlussektoris tööhõive peaaegu 2 miljoni uue töökoha võrra viimase 12 kuu jooksul.

See on märkimisväärne saavutus, kuna ettevõtted tavaliselt ei võta sellist julget sammu ette enne, kui jätkuv töömahu kasv sunnib neid selleks.

Mitte ükski teine majandus maailmas ei kasvatanud oma SKPd eelmisel aasal 4,1% võrra. Arenevad turud, mis nüüd kaebavad kukkuva dollari likviidsuse üle, soovivad ehk märkida, et eelmisel aastal ostis USA neilt 515 miljardi dollari võrra enam, kui neile müüs.

Tuginedes hetke majanduskasvu dünaamikatele, siis tõotab see aasta tulla veelgi parem uute töökohtade loomise ja USA panuse osas maailma majandusse.

USA majanduse alustaladeks on kasvav reaalne sissetulek, kasvav tööhõive, rekordmadalad laenukulud ning lihtsustuv ligipääs krediidivõimalustele tänu sellele, et pangad jätkavad tarbimislaenudele ligipääsu laiendamist.

Need arengud on toimunud tänu toetavale poliitikale, kus fiskaapoliitika karmistamist tasakaalustab paindlikkus krediidi suhtes.

Poliitika konfiguratsioon on võimaldanud USAl saavutada suhteliselt kiire ja märkimisväärne eelarve konsolideerimine kiire majanduskasvu keskkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2014, 23:19
Otsi:

Ava täpsem otsing