Bundesbank hoiatab kinnisvaramulli eest

19. veebruar 2014, 00:00

Saksamaa keskpank Bundesbank hoiatas eile, et eurotsooni suurima majanduse Saksamaa kinnisvarahinnad on 25% ülehinnatud. Kinnisvarahinnad on kiiresti tõusnud riigi 125 linnas.

Keskpank teatas, et välisinvestorite nõudlus koos rekordmadalate laenukuludega on toonud kaasa suure nõudluse eluasemete järele. Linnas asuvate elamute hinnad on nüüd 10–20 protsenti üle hinnatud ning suurtes linnades ülatub see protsent isegi kuni 25ni. Lisaks on keskpanga teatel korterite hinnad seitsmes Saksamaa suurimas linnas 9 protsenti tõusnud.

Bundesbank hoiatas ka eelmise aasta oktoobris eluasemehindade suure tõusu eest. Eilne hoiatus kõlas aga palju tõsisemalt. “Eluasemehinnad on tõusnud kiiremini, kui majanduslikud ja demograafilised fundamentaalnäitajad seda võimaldavad,” tõdes keskpank.

Kuna Euroopa Keskpanga intressimäärad püsivad rekordmadalal, muretseb Saksamaa, et lihtsad laenuvõimalused võivad igapäevaste toodete ja teenuste hinnad väga kõrgeks ajada.

Saksamaa leppigu inflatsiooniga. Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon OECD hoiatas esmaspäeval Saksamaad, et see peab leppima suurema inflatsiooniga, vastasel korral võib suur osa eurotsoonist jääda deflatsioonilõksu ja see võib kogu eurotsooni ohustada.

Eile avaldati Saksamaa majanduse väljavaadet kajastav ZEW indeks, mis valmistas analüütikutele pettumuse. Investorite ja analüütikute ­ootust kajastav indeks langes jaanuari 61,7 punktilt sel kuul 55,7 punktile. Detsembris oli indeks seitsme kuu tipus 62 punktil. Analüütikud ootasid indeksi suuruseks 61,5 punkti.

“Saksamaa ZEW raport oli pettumus,” ütles Pariisis asuva fondi Montaigne Capital juht ­Arnaud Scarpaci Bloombergile.

Oktoobris teatas Bundesbank, et ei näe eluasemehindade tõusus finantsstabiilsusele ohtu. Keskpanga hinnangul on Saksamaal hüpoteekide saamise tingimused palju karmimad kui Ameerika Ühendriikides ja teistes Euroopa piirkondades. Sama väitis keskpank ka lühiajaliste laenude kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. February 2014, 19:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing