Kaks parimat kullaennustajat jätkuvalt pessimistid

Fredy-Edwin Esse, California 18. veebruar 2014, 21:33

Kuigi kuld on teinud parima alguse aastale pärast 1983. aastat, siis väärismetalli kaks kõige täpsemat ennustajat on jäänud kindlaks enda negatiivsele väljavaatele kulla suhtes.

Taastudes kolme aastakümne kõige suuremast langusest on kullafutuuride hinnad rallinud aasta algusest ligi 10% ning saavutasid kolme kuu tipu, vahendab Bloomberg. Kullaga tagatud börsil kaubeldavate toodete kullahoiused kasvasid läinud nädalal 3,2 tonni võrra, mis on suurim kasv pärast 2012. aasta detsembrit. Mullu kahanes nende hoiuste maht 869,1 tonni võrra.

"Ma näen seda lihtsalt korrektiivse liikumisena," kommenteeris Societe Generale'i väärismetallide juht Robin Bhar, kes Bloombergi andmeil on viimased kaks aastat olnud kulla täpseim prognoosija. "Me oleme endiselt pessimistlikud kulla suhtes," lisas Bhar, kes ootab neljandas kvartalis kulla keskmiseks hinnaks 1050 dollarit untsi kohta.

"Turvainvesteeringu nõudlus töötab hästi, kui kuld on odav, kuid see ei ole enam odav," kommenteeris Justin Smirk, Westpac Bankingu vanemökonomist, kes Bloombergi andmeil on teine kõige täpsem ennustaja viimase kahe aasta jooksul. "Ma olen veidi üllatunud turu volatiilsusest, kuid see mu üleüldist arvamust ei muuda," ütles Smirk, kes ootab neljanda kvartali keskmiseks hinnaks kullale 1020 dollarit untsist.

Bloombergi küsitletud analüütikute prognooside kohaselt maksab kuld neljandas kvartalis keskmiselt 1165 dollarit untsi kohta, mis on 12% langus võrreldes 14. veebruari 1318,60 dollarilise hinnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2014, 21:33
Otsi:

Ava täpsem otsing