Ärme lase parteidel valetada

20. veebruar 2014, 00:00

Eestis on võim tugevalt koondunud erakondade juhtivliikmete kätte ja valimistevahelisel ajal pole valijal võimalust neid mõjutada.

Juhtivliikmed määravad, kas erakonnad kindlustavad riigi kui terviku või oma juhtivliikmete heaolu.

Ei olnud ju viimastel kohalikel valimistel Keskerakonna valimisplatvormis kirjas, et Edgar Savisaare palka tõstetakse 35%, palgatõusu pole seal üldse mainitud.

Valimiste järel muutuvad paljud antud lubadused koormavaks ja nende täitmine lükatakse tulevikku euroraha saabumist ootama. Küll aga leitakse raha võimuliitude tsementeerimiseks uute kõrgepalgaliste ametikohtadega ja palgatõusuks poliitametnikele. Raha selleks tekitatakse kas või parkimistasu tõstmisega.

Täiendame erakonnaseadust. Sellise olukorra vältimiseks teen ettepaneku täiendada erakonnaseaduse §4-s sätestatud erakonna tegevuse piiranguid järgmiste põhimõtetega: erakonnad peavad valimistejärgses tegevuses piirduma vaid ametlikes valimisplatvormides kirjapandud lubaduste täitmisega. Tegevused, mida valimisplatvormides polnud (ametnike palgatõus, uued ametikohad, parkimistasu tõus), on keelatud. Poliitikute ja ametnike planeeritav palgatõus peab valimisplatvormis olema kirjas nii arvudena kui ka protsentidena senisest palgast.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2014, 19:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing