Eesti ettevõtja hilineb maksmisega seitse päeva

Indrek Kald 19. veebruar 2014, 11:19

Eesti keskmine maksehilinemine on praegu seitse päeva võrrelduna 9,4 päevaga eelmisel aastal.

Tähtaegselt tasutud arvete osakaal on aasta-aastalt suurenenud ning moodustab 67% kõikidest väljasaadetud arvetest, selgub Krediidiinfo uuringust "Eesti ettevõtete krediidipoliitika 2014".

Kolme protsendipunkti võrra on suurenenud maksetega hilinemine 1-7 päeva ning vähenenud pikemajalised maksete hilinemised vahemikus 8-30 päeva. Üle 30 päeva hilineb 4,8% maksetest.

Eesti keskmine maksetähtaeg on pikenenud 15 päevale. Arved tähtajaga 15-30 päeva moodustavad ligi kolmandiku kõikidest väljastatud arvetest. Samal ajal on tunda survet veelgi pikema maksetähtaja suunas – arvete väljastamine tähtajaga
31-60 päeva on aastaga kasvanud kolm protsendipunkti ja moodustab 8% kõikidest väljastatud arvetest. Samuti on märkimisväärne ettemaksuarvete osakaal (14%).

87% Eesti ettevõtteist on uuringu kohaselt üldiselt rahul oma klientide maksekäitumisega.

Võrreldes möödunud aastaga on ettevõtete krediidikäitumine muutunud süsteemsemaks, kirjalikud krediidipoliitika eeskirjad on olemas veerandis firmadest, teatas Krediidiinfo.

Võlgu jäänud klientide puhul rakendab 52% vastanuist krediidi sulgemist. Hüppeliselt on sanktsioonina suurenenud krediidilimiidi vähendamine ja maksetähtaja lühendamine tulevikus.

Krediidiinfo viib läbi Eesti ettevõtete krediidipoliitika uuringut alates 2007. aastast. Käesolev uuring viidi läbi ajavahemikul 30. jaanuar kuni 3. veebruar.
Valimisse kuulus juhuvaliku teel 5000 Eestis registreeritud ja tegutsevat ettevõtet.

Krediidiinfo AS on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhiülesandeks on Eesti ettevõtete finantsriskide maandamine.
Krediidiinfo kuulub maailma suurima infoteenuste pakkuja Experian Group ettevõtete hulka, kes tegutseb üle maailma 40 riigis ning annab tööd 17 000 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2014, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing