Samost hüppab prominentide toel poliitikasse

20. veebruar 2014, 00:00

Postimehe endine juht Anvar Samost liitub Isamaa ja Res Publica Liiduga ja kandideerib Euroopa Parlamendi valimistel.

Samost teatas eile pressikonverentsil, et ei kaalunud ühegi teise erakonnaga liitumist.

“Eestil pole suuri eesmärke. Võiks öelda, et Eesti on lausa seisakus,” ütles Samost.

Samosti kõrval istusid pressikonverentsil Andrus Kivirähk, Maris Lauri, Kalle Muuli, Mall Hellam, Erkki Raasuke, Marii Karell ja Mihkel Raud. “Kõrval­istujad ei lähe poliitikasse muul moel kui minu toetamisega,” ütles Samost. Tema kinnitusel ei toetanud kõrvalistujad teda kui IRLi liiget, vaid kui poliitikasse värskete ideede viijat.

IRLi värske liige Samost lubas, et kui ta peaks saama koha europarlamendis, kasutab ta oma mandaati Eestis. “Kavatsen kogu oma poliitilise tegevuse, nii palju, kui on mõistlik ja vajalik, siduda Eestiga. Europarlamendi saadikul on palju rohkem võimalusi kui riigikogu saadikul, et oma mõju, ideid, soove ja valijate häält realiseerida. Ma kavatsen seda kõike Eestis teha,” ütles Samost. “Kasutan mandaati Eesti poliitika muutmiseks ja mõjutamiseks.”

Kui Samostil ei õnnestu europarlamenti minna, jätkab ta sellegipoolest poliitikas.

Kutsutute nimekiri pikk. “Olen laua taga, sest Anvar (Samost – toim) kutsus. Selles seltskonnas kohtume esimest korda,” ütles Erkki Raasuke. Samost ütles, et peale Kalle Muuli ei tunne ta kedagi teist enda kõrval istuvatest inimestest lähedalt.

Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Indrek Saar ütles, et Samosti astumine IRLi toob poliitikasse värsket mõtlemist.

“Olles aastaid pingsalt poliitikat jälginud, võiks Samostil olla ehe tunnetus, mida ühiskond ootab. Ka nendest asjadest, kus võib-olla liiga kaua võimule jäänud inimesed on oma kinnis­ideedesse sulgunud,” ütles Saar. “Loodan, et Samost toob kõvasti värskendust, ka IRLi.”

Samosti toetajana pressikonverentsil osalenud Mihkel Raud ütles, et kaalub ka ise tõsiselt poliitikasse minekut.

“Kiusatus tema (Anvar Samost – toim) eeskujul on kaunis suur, aga seekord veel mitte. Elus esimest korda mõtlen selle peale tõsiselt, aga millal täpsemalt minna, ei oska veel öelda,” ütles peamiselt muusikuna tuntud Raud.

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni arvates oli Samosti liitumine IRLiga turvaline valik, sest kindlasti eelnesid teatud kokkulepped ja garantiid. “Selliseid turvalisi tingimusi saab anda parlamendierakond, uues loodavas erakonnas oleks pidanud edu tagamiseks palju tööd tegema,”  ütles Simson.

Mõtteviis Keskerakonnale sobimatu. Simsoni sõnul poleks ­Samost ilmselt Keskerakonna nimekirja oodatud. “Samostil puudub sotsiaalne mõtlemine. Meie lähenemised sellest, mis on riigi kohustused oma kodanike ees,  on suhteliselt erinevad,” märkis Simson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. February 2014, 19:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing