Puhkepäev. Sinimustvalge pidu

21. veebruar 2014, 00:00

Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva puhul kõlavad kontserdimajades rahvuslikud viisid, teatris vestleb Ivan Orav president Ilvesega ja näituse­saalidesse on välja pandud riiklikud teenetemärgid, vabariigi aastapäevaks valminud peoriided jpm.

 

Fookuses

 • Muusika

“Müstilised hääled: Sampo tagumine”
21.02 kl 19 Pärnu Kontserdimajas
Kõlab Veljo Tormise heliteos “Sampo tagumine”. Lisaks tuleb esiettekandele Vaiko Epliku uudisteos, mis ühendab tänapäevase koorikõla võimalusi, avangardstiile ja rokki. Üles astuvad ETV tütarlastekoor dirigent Aarne Saluveeri juhtimisel ja hääleimprovisatsiooni viljelev Anne-Liis Poll.
Piletid: 6–8 eurot
www.concert.ee

Andre Maaker “Minu laulu pidu”
21.02 kl 19 Tartu Laulupeomuuseumis
22.02 kl 19 Loona mõisas
Andre Maaker esitab muusikat uuelt heliplaadilt “Minu laulu pidu”, kus kõlab tuntud laulupeorepertuaar akustilisel kitarril. Kavas on nii Aleksander Kunileiu “Sind surmani”, mis kanti ette juba esimesel üldlaulupeol, kui ka  tänavuse üldlaulupeo nimilugu – Tõnu Kõrvitsa “Puudutus”.
Piletid: 5 eurot
www.kuula.ee

“Teisest Eesti linnast”
22.02 kl 18 Tallinnas Hopneri majas
Kontserdisari “Teisest Eesti linnast” toob Tallinna vanalinna Hopneri Majja tuntud ja armastatud muusikuid Eesti erinevaist paigust. Vahetult enne vabariigi aastapäeva annab oma soolokontserdi Tõnis Mägi.
Piletid: 14–17 eurot
www.hopnerimaja.eu

“Eesti romanss. Igatsus”
23.02 kl 16 Tallinnas Teaduste Akadeemias
Kontserdil astuvad üles sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik.
Kavas on valik Eesti heliloojate Miina Härma, Margo Kõlari, Ester
Mägi, Eino Tambergi, August Weizenbergi jpt romansiloomingust, mis kõlab ka Kaia Urbi viimasel heliplaadil “Igatsus”.
Piletid: 8–10 eurot
www.corelli.ee

“Eesti etüüdid”
24.02 kl 13 Paide raekojas
Pirjo Püvi, Tanel Joonas ja Jaanika Rand-Sirp esitavad Eesti Vabariigi sünnipäeval eesti luule ja muusika sulami. Ettekandele tuleb Eino Tambergi, Mihkel Lüdigi, Artur Lemba, Villem Kapi, Mart Saare ja Tauno Aintsi muusika ning Artur Alliksaare, Juhan Viidingu, Doris Kareva ja Betti Alveri luule.
Piletid: tasuta
www.concert.ee

Vabariigi sünnipäev Eesti Vabaõhumuuseumis
24.02 kl 11–17
Eesti Vabaõhumuuseumis saab osa aastapäevaga seotud toimetustest taludes. Samuti toimub Nätsi tuuliku juures 1919. aastal 24. veebruaril toimunud Vabadussõja lahingu taaslavastus, Kolu kõrtsis saab kuulda aga Taisi Pettai laululaste kontserti.
Piletid: 4–8 eurot
www.evm.ee

 • Teater

“Orav ja Ilves”
24.02–31.03 Tallinna Kammerteatris
Menukomöödia “Meri ja Orav” järjena on lavaküpseks saanud Andrus Kiviräha uuslavastus “Ilves ja Orav”. Ivan Orava rollis astub üles Andrus Vaarik. President Ilvest kehastab Kaspar Velberg.
Piletid: 13–15 eurot
www.kammerteater.ee

 • Näitus

“Eesti Vabariigi riiklikud teenetemärgid”
Avatud kuni 28.02 Kullamaa kultuurimajas
Näitus annab ülevaate Eesti riiklike teenetemärkide tekkest, nende ajaloost ja tänapäevast. Eksponeeritud on ka hulk haruldasi ja laiemale avalikkusele tundmatuid dokumente ja fotosid.
www.kullamaa.ee

“Miraažid. Mood vabariigi aastapäevaks”
Avatud kuni 2.03 Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis
Eesti Moekunstnike Ühendus ja Läti Disainerite Liit on vaatamiseks välja pannud valiku mõlema riigi moekunstnike käe all vabariigi aastapäeva vastuvõttudeks loodud pidulikest rõivastest. Näitusel eksponeeritud kleidid on valminud viimase kahekümne aasta jooksul.
www.ajaloomuuseum.ee

“Meie inimesed”
Avatud kuni 23.03 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses
Näitus pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest kõnealustel ajajärkudel.
www.ajaloomuuseum.ee

“Eesti Wabariik  100 – Meie kujutav kunst ja kodumaine klaveritoodang esimesel iseseisvusajal 1918– 1940”
Avatud kuni 2.03 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis
Väljapanek “Eesti Wabariik 100” on läbi nelja järgmise aasta kestev näitustesari. Tänavune näitus on pühendatud kahe ilmasõja vahel loodud kujutavale kunstile. Näitusel on esindatud töödega Eduard Wiiralt, Konrad Mägi, Eduard Ole jpt. Lisaks esitleb Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum Eesti Wabariigis valmistatud pille.
www.mona.ee

“Eesti Vabariigi Rahvuskomitee 70”
Avatud kuni 28.09 Tallinnas Okupatsioonide Muuseumis
Näitus tutvustab Eesti Vabariigi Rahvuskomitee loomist 70 aasta eest, selle tegevust ja püüdlusi moodustada valitsus ja taastada riiklik iseseisvus.
www.okupatsioon.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  20. February 2014, 18:10
  Otsi:

  Ava täpsem otsing