"Siff teeb suurejoonelist tühjakskantimist"

Alyona Stadnik 21. veebruar 2014, 15:53

N-Terminali väikeaktsionäride esindaja, vandeadvokaat Jaanus Mody sõnul on tütarfirmade müükipanek Endel Sifi jaoks jõudmine N-Terminali tühjakskantimisega lõpusirgele.

"Kantimine algas N-Terminalist kümneid miljoneid eurosid väärt Milstrandi osaluse väljatõstmisega," selgitas Mody. "Vastu "anti" Endel Siffi ebaõnnestunud narkotestiüritus. Kuigi aktsiaseltsi üldkoosolek ei andnud nõusolekut selle likvideerimiseks, teeb suuromaniku määratud juhtkond nüüd kõik selleks, et N-Terminal lõplikult maha matta, võõrandab viimsedki riismed," selgitas advokaadibüroo Borenius partner.

Ta lisas, et Siff üritab küll oma tegevust varjata Kaido Ehasoo (N-Terminal Grupi suuromanik - Toim.) taha, kuid see peitmine on ilmne nii neile kui ka vähemalt passiivselt Sifi tegevust toetanud kaasaktsionär Aleksander Denisofile (ka Denisoff nimetab suuromanikku tänases kommentaaris Endel Sifiks - Toim.).

"Ka kohus on tänaseks jõustunud lahendiga tuvastanud, et Endel Sifi osaluse paberil võõrandamine oli fiktiivne - et Siff säilitas kontrolli seltsi üle," sõnas Mody. " Loo sisu on tõenäoselt ilmne enamusele ettevõtlusega kokkupuutunud inimestele."

Modyl on kahju, et uurimisorganid ja kohus on vähemalt seni suhteliselt võimetu sellise tegevuse suhtes. "Täna võib isegi tõdeda, et Eesti ettevõtluskeskkond on tegelikkuses nii nõrk, et igal Eesti ettevõtte suuraktsionäril on vaba voli kogu seltsi vara tasuta endale tõsta. Asjaolu, et Siff võib sisuliselt irvitada ühiskonna üle, on pigem kohane bütsantslikule korrale, mitte tsiviliseeritud Euroopa kaasaegsele majandusele," märkis Mody.

Kütusefirma N-Terminal Grupp tülis omanikud Anatoli Kanajev ja Endel Siff müüvad enampakkumisel tütarettevõtteid NT Logistika ja N-Terminaal Hulgi.

N-Terminal Grupi omanikud on Anatoli Kanajev, Küprosel registreeritud Vatchem Cyprus Limited, transiidiärimeest Endel Siffi esindav advokaat Kaido Ehasoo ja Mirale Grupp OÜ, mille suuromanik on Aleksander Denisoff.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2014, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing