Analüütik: kulla hind pöördub langusele

Raido Neemre 26. veebruar 2014, 23:02

Kuld on sellel aastal olnud üks parema käekäiguga vara liike, olles teinud 10% ralli, vahendab investeerimisfirma Coutss. Mõned analüütikud on samas hoiatanud, et investorid ei muutuks liiga mugavaks.

UBS varaklasside juht Dominic Schnider sõnas CNBCle, et 2014. aasta ralli lõppeb tõenäoliselt pisaratega ning kulla ja hõbeda hinnad kukuvad sellel aastal kahekohaliselt.

“Mõningad ostud, mida me hiljuti oleme näinud, ei ole olnud läbimõeldud vaid pigem hetkeajendid. See peaks aga peagi lõppema, seega me näeme väärismetallide suuri kukkumisi,” sõnas Schnider.

Kulla hind oli täna 1340 dollarit untsi kohta. Mured USA majanduse tugevuse ja Ukraina poliitilise kriisi üle suurendasid nõudlust väärismetallide järele.

Samas hõbeda hinnad, mis on tugevalt seotud kulla hinnaga, on veebruari algusest saadik teinud 14% ralli, makstes 21,79 dollarit untsi eest.

Eelmisel aastal tegi kuld peale Föderaalreservi võlakirjaostu programmi kärpeplaanist põhjustatud paanikat aprillist juunini 34% languse. Nii Föderaalreservi kärpeplaan kui ülimadalad intressitasemed on olnud peamised kulla hinna mõjutajad viimastel aastatel.

Hoolimata väärismetallide praegusest heast käekäigust, ennustab Schnider, et kullafutuurid võtavad taaskord inetud pöörded, kuna investorid muutuvad maailma majanduse suhtes positiivsemaks.

Schnider ennustab, et kulla hind kukub 1050 dollarini untsi eest aasta lõikes, hõbeda hind langeb aasta lõpuks aga 18 dollarile untsi eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2014, 23:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing