Arenevad turud pakuvad jätkuvalt suurt väärtust

Raido Neemre 26. veebruar 2014, 20:46

Analüütikute sõnul ei tohiks peale kuudepikkust raha väljavoolu arenevate turgude fondidest neid kohelda kui heidikuid, kuna nad pakuvad suurepärast väärtust.

„Arenevaid turge on terve eelmise aasta ja ka sellel aastal üsna palju ja tõenäoliselt ka ebaausalt klohmitud,“ sõnas Ashmore Investment Managementi arenevate turgude portfioolio juht Julie Dickson. „Arenevatel turgudel on fantastiline väärtus.“

Arenevad turud on näinud brutaalset raha väljavoolu sellel aastal peale Argentiina peeso, Türgi liiri, Lõuna-Aafrika randi ja Brasiilia reaali teravat kukkumist, mis põhjustasid neil turgudel paanilise müügilaine. Analüütikud süüdistavad selles suuresti Föderaalreservi võlakirjaostu programmi kärpimise turbulentsi.

Arenevate turgude aktsiafondid on kukkunud juba 13 nädalat järjest ehk rahalises vääringus teeb see kokku 18,76 miljardit dollarit, selgub Jefferies avaldatud andmetest.

Hoolimata sellest, et  mured võlakirjaostu programmi kärbete ja võimalike intressidemäärade kasvust on mõjutanud arenevaid turge, ei ole mitte kõik kindlad, et see majandusele halvasti võiks mõjuda.

„Nendel turgudel ja nende keskpankadel on palju jõudu sellega tegeleda ning sekkuda seal, kus vajalik on. Minu arvates on riskid ülehinnatud ja liialdatud,“ sõnas Dickson, viidates sellele, et mõned turud on juba peale pingutusi valuuta tasakaalustamiseks ja fiskaalküsimustega tegelemisel edukad olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2014, 20:46
Otsi:

Ava täpsem otsing