Buffetti firmalt oodatakse rekordilist kasumit

Fredy-Edwin Esse, California 27. veebruar 2014, 19:43

Viis aastakümmet Berkshire Hathawayd juhtinud Warren Buffett on firmade ülevõtmisega positsiooneerinud firma sedasi, et USA majanduse taastudes oodatakse nüüd ettevõttelt rekordilist kasumit.

Puhaskasum peaks 2013. aastal küündima 18 miljardi dollarini, vahendab Bloomberg Nomura Holdings ja Keefe Bruyette & Woodsi analüütikute prognoose. See ületaks 2012. aasta 14,8miljardilist puhaskasumit, mis oli samuti rekord.

Nebraska linnas Omaha baseeruv konglomeraat avalikustab enda iga-aastase majandusaruande 1. märtsil Eesti aja järgi kell 1 öösel.

Aastate jooksul on 83aastane Buffett kogunud kuulsust investeeringute nagu Coca-Cola, mis on väga kasumlikuks osutunud. Ülevõtmistega on Buffett paisutanud Berkshire’i 280 miljardi dollariliseks haldusfirmaks, kes on tegev kindlustusest kuni raudteedeni.

Investorid endiselt kipuvad Berkshire’ist mõtlema kui aktsiafondist, kuid see pole enam tõsi, kommenteeris Nomura analüütik Cliff Gallant, kes ootab firma majandusaasta puhaskasumiks 18,5 miljardit dollarit. „Suured korporatsioonid on nende tiiva all ning kõigil neil on tugevad kasumid ja rahavood,” lisas Gallant.

Osalt aitab rekordilisele kasumile kaasa massiliselt saadavad dividendid. Läinud aastal 3G Capitaliga üle võetud kuulsalt ketšupitootjalt Heinz teenib Berkshire eelisaktsiatega 720 miljonit dollarit aastas.

Lisaks tulemuste avalikustamisele on Buffett kasutanud aruannet jagamaks enda vaateid majanduse, ärikliima ja investeerimise kohta. Ta annab ka aktsionäridele väikse eelvaate, mida oodata firma maikuiselt aktsionäride üldkoosolekult Omahas, kuhu tavapäraselt tuhanded inimesed kohale reisivad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2014, 19:43
Otsi:

Ava täpsem otsing