GM uurimise all pärast 13 inimese surma

Fredy-Edwin Esse, California 27. veebruar 2014, 21:28

Ühendriikide järelvalvajad uurivad, miks kulus General Motorsil aastaid kutsumaks tagasi 1,6 miljonit autot süüteprobleemi tõttu, mis on seostatud 13 inimese surmaga.

USA riiklik kiirtee liiklusohutuse administratsioon (NHTSA) avalikustas uurimise kolmapäeval saadetud avalduses, vahendab Bloomberg. Agentuur võib trahvida autotootjat kuni 35 miljoni dollariga, mis oleks nende poolt suurim välja antud trahv. Selleks peab NHTSA tõestama, et GM ei kutsunud autosid tagasi teades juba, et probleem eksisteerib.

GM ütles, et neil on "sügavalt kahju" ning enam kui kahekordistas 25. veebruaril tagasi kutsutavate autode arvu ning suurendas defektsete mudelite arvu kahelt seitsmele.

"GMi vabandamine on nende jaoks suur sündmus," kommenteeris tagasikutsumise suurendamist nõudnud Washingtoni lobigrupp Center for Auto Safety juht Clarence Ditlow. "Sellele vaatamata soovib NHTSA neid trahvida. Nad tahavad saata sõnumi teistele autotootjatele."

Lisaks USAs tagasi kutsutud Chevrolet', Saturni ja Pontiaci mudelitele teatas GMi Euroopa haru, et kutsub tagasi 2007. aastal toodetud 2300 Opel GT-d.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2014, 21:28
Otsi:

Ava täpsem otsing