Linn maksis kinni Savisaare transpordi Sotši

28. veebruar 2014, 00:00

Vladimir Jakunini kutsel Sotši taliolümpiat külastanud Edgar Savisaare ja tema abi transpordikulu kattis Tallinna linn, lisaks maksti mõlemale välis­lähetuse päevaraha ja palka.

Tallinna linnapea ja Eesti ­uisuliidu president Savisaar ning tema abi linnavalitsuses Jekaterina Fedkina viibisid Sotšis lähetuses viis päeva 5.–9. veebruaril. Tallinna linnaeelarvest kulus nende reisile kokku 2384 eurot. Summa sisaldas viie päeva eest välislähetuse päevaraha ja transporti kahele. Lisaks said mõlemad Sotšis viibitud aja eest linnalt palka.

Vene külalislahkus. Savisaare kutsus Sotši sealsete olümpiamängude suurtoetaja, Venemaa Raudteede president Jakunin, kes kattis Tallinna linnavalitsuse nõuniku Liina Oja sõnul ka Savisaare ja Fedkina kulutusi kohapeal. Savisaar ise ei kommenteerinud, miks ta lasi Sotši reisi töise lähetusena vormistada. Enne Sotši minekut ütles Savisaar Delfile, et tal on seal hulk erakohtumisi ning et ta kavatseb spordist nii palju osa saada, kui suudab.

Lähetuse korras ehk ministeeriumi kulul viibis Sotšis 20. veebruari õhtust 23. veebruari varahommikuni kultuuriminister Urve Tiidus, kelle haldusalas on sport.

Muu hulgas kohtus Tiidus Sotšis oma kolleegidega teistest riikidest. Tiiduse kutsus Sotši Rahvusvaheline Olümpiakomitee. Ministeeriumi kulu lähetusele oli kokku 1803 eurot.

Eesti Energia juhatuse esimees ja Eesti suusaliidu president Sandor Liive viibis Sotši olümpiamängude külastamise ajal 12.–18. veebruaril puhkusel ning kattis oma kulutused ise. “Eesti Energiast võtsin selleks ajaks puhkuse ja tasusin ise lennupiletite ning majutuse eest,” sõnas Liive. Ta lisas, et suusaliidu presidendina oli tal ametlik akrediteering, mis tagas ligipääsu võistlustele. “Suusaliidu vähest raha mina enda kulude katmiseks põhimõtteliselt ei kasuta, see peab kuluma sportlaste ette­valmistusele ja võistlemisele,” märkis Liive.

Ka Eesti laskesuusatamise föderatsiooni president Aivar Nigol külastas olümpiamänge omal kulul.

Sotši olümpiamänge külastas ka peaminister Andrus Ansip, kes viibis puhkusel ning kattis oma kulud ise, välja arvatud kohapealne transport, mille tagas Venemaa.

Välisminister Urmas Paet Sotši olümpiamänge ei külastanud, kuigi enne mänge oli juttu ka tema minekust.

 

Taust

  • Ametlik delegatsioon 

Eesti Olümpiakomitee (EOK) ametlikus delegatsioonis ehk EOK kulul külastasid Sotši mänge EOK president Neinar Seli, asepresident Toomas Tõnise, aupresident Mart Siimann, peasekretär Siim Sukles ja EOK liige Gunnar Paal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2014, 19:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing