Puhkepäev. Aegumatud heliread

28. veebruar 2014, 00:00

2014. aastal möödub The Dave Brubeck Quarteti albumi “Time Out” ilmumisest 55 aastat. Mõne aja eest taas välja antud heliketas väärib aga endiselt kuulamist.

Tegu on temperamentse džässiga, mida juhtusin ühel õhtul kuulma. Silme ette tuli New York, filmidest nähtud salongiõhtud, suitsused ruumid ja elavad arutelud.

Muusika loojate tausta põhjalikumalt uurima hakates ja nende loomingusse süvenedes sobituski pilt hästi kokku. 1959. aastal salvestas kvartett tunnustust pälvinud kogumiku New Yorgis.

Tegu on ajatu džässiga, sellisega, mis sobib mängima nii koosviibimise või lihtsalt koduse lõõgastumise taustaks kui ka pakub põnevaid nüansse ka süvenenumale kuulajale.

Muusikas on nostalgilisust, küpsust, unistamist. Kord pakutakse seda tempokamalt, kord rahulikumates rütmides, kuhu on põimitud sisse põnevaid üleminekuid.

Kõige tuntum lugudest on vast “Take Five”, mis on kõlanud arvukate filmide taustaks, samuti on sellest tehtud ohtralt kavereid ja mikse. See kõik oma omamoodi kvaliteedimärk, näidates, et mõned asjad lihtsalt ei aegu.

 

Hinnang

 • The Dave Brubeck Quartet –  “Time Out”

Hinnang: 8

Kuula tasuta: www.youtube.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  27. February 2014, 17:54
  Otsi:

  Ava täpsem otsing