Puhkepäev. Reisil kodulinnas

28. veebruar 2014, 00:00

Viimase aasta jooksul olen ma roninud Tansaanias asuva Kilimanjaro mäe otsa, rajanud New Yorki katuseaedasid, läbinud Hawaiil triatlonivõistluse Ironman, külastanud toiduainete tehaseid Las Vegases ja Texases, vallutanud Nepalis asuva Mount Everesti,  seigelnud ringi Amazonase vihmametsades, kogenud elu Itaalias, Prantsusmaal ja Jaapanis ning läbinud polaarreisi. Seda kõike Tallinnast kaugemale minemata. Mõnes kohas olen käinud näituse, filmi või kõne, mõnes raamatu vahendusel.

Ma olen tuline reisimise fänn. Sihtkoha välja valimine, marsruudi umbkaudne paika panemine, vajalike ettevalmistuste tegemine, unistamine ja ootamine on kõik toredad osad sellest protsessist. Mõnikord tähendab reisimine minu jaoks pikki lennureise ja kaugeid maid, teinekord kodu- või naaberlinna avastamist. Mõnikord tähendab see raske seljakott seljas öömaja otsimist, teinekord muuseumi külastamist või raamatu lugemist.

Kõige viimase reisielamuse sain sel nädalavahetusel Eesti Meremuuseumi näituselt “Jäine väljakutse”. Valgesse ruumi, mis juba sisse astudes tekitas jäise ja lumise tunde, üles seatud ekspeditsioonivarustus (süst, riided, telk, suusad, kaardid jne), millega rändur Timo Palo ühes norrakast sõbraga 2012. aastal põhjapooluselt Teravmägede saarestikku liikus, pakkus elamusi kõigile meeltele.

Näha ja katsuda sai pika teekonna ekstreemsetes tingimustes läbinud asju, lugeda lugusid, vaadata pilte, kõige taustaks tühjadel lumeväljadel vihisevate tuuleiilide heli. Niisamuti naelutasid vaatama näituse teise osa moodustanud National Geographicu fotograafi Paul Nickleni fotod piirkonna loomadest ja lindudest – näha sai, kuidas merileopard teda pingviinidega toitis, jääkaru endast portreefoto tegi jpm. Kokkuvõttes oli see tõeliselt tore ja õpetlik poolteist tundi kestnud reis.

Sel viisil reisimine on soodne ja jõukohane kõigile, ka neile, kes kurdavad, et kogu aeg on hirmus kiire. Samuti ei sea selline reisimisviis mingeid piire ja takistusi, kaasa võib võtta näiteks lapsed või vanavanemad. Ka ei saa polaar- või mõnele muule reisile minemata jätmise õigustuseks olla kehv treenitus või kogemuste puudumine, veel vähem suurte säästude puudumine.

“Stay hungry, stay foolish,” nagu on Steve Jobs öelnud. Ehk teisisõnu püsige näljased ja uudishimulikud ning julgege pidevalt õppida. Ka siis, kui parajasti ühtegi reaalselt reisi kohe ees ei oota.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2014, 17:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing