Toome ettevõtjad õpilastele oma lugusid rääkima

28. veebruar 2014, 00:00

Et tekitada noortes inimestes huvi ettevõtluse vastu, on vaja rohkem inspireerivaid lugusid. Parim koht, kus noor saaks neid kuulata, on koolis. Seega kui me tahame edukamat Eestit, siis tuleb ettevõtjad tuua kooli oma lugusid rääkima.

Eestis on palju noori, kes mõtlevad ettevõtjaks hakkamisele, aga vajavad sellele teele asumiseks veel mõnda tõuget. Siin on ettevõtja parem tõukaja kui kooliõpetaja, kes tõenäoliselt pole kunagi ühtegi ettevõtet juhtinud, rääkimata selle asutamisest.

Kogemuse jagamine. Küll aga saab õpetaja tuua ettevõtjaid kooli kogemusi jagama. Õpin ise majandusklassis ning majandusõpetaja kutsus ikka aeg-ajalt meile mõne ägeda ettevõtja oma lugu rääkima. Usun, et ilma oma kooli ettevõtjatest vilistlaste inspireerivate lugude ja nõuanneteta poleks ma praeguseks juhtimas juba oma ettevõtet.

Väga oluline on noorte ettevõtlushuviliste jaoks ka ettevõtjate otsene vastutulek neile. Kuna tegutsesin gümnaasiumi algul tasapisi juba oma esimese ettevõtmise kallal, siis tundsin alati, et sellest oskusteabest, mida ühe tunni jooksul pakuti, ei piisa. Õnneks jagasid ettevõtjad alati oma kontakti ning soovitasid vajadusel nõu küsimiseks ühendust võtta. Nii ma tegingi. Kirjutasin neile ja küsisin, kas neil on minu jaoks mõnel lõunal aega. Alati neil oli ning alati mõtlesid nad hea meelega ka kaasa ja andsid nõu.

Õpilasfirmade loomine. Oluline on noorte ettevõtluse edendamisel ka õpilasfirmade loomine, mis on tihti majandusõppe osa. See köidab juba sellega, et kõlab nagu päris ettevõtte tegemine. Edukaks Eestiks on vaja igal juhul rohkem ettevõtjaid. Eeskätt noori inimesi, kes tahaksid olla iseenda ja teiste tööandjaks, selle asemel et mina kohe palgatööd tegema. Ettevõtluse propageerimine ja sellega otsene kokkupuutumine peaks kindlasti algama juba varases nooruses.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. February 2014, 20:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing