Arco Vara on muutunud tugevalt kasumlikuks

03. märts 2014, 00:00

Reede hilisõhtul viimase kvartali majandustulemused avalikustanud Arco Vara käive on küll kokku kuivanud, kuid firma kasumlikkus on tõusnud pilvedesse.

Kinnisvaraarendaja käive kahanes 2012. aasta neljandas kvartalis teenitud 4,7 miljoni euro pealt ligi kaks ja pool korda, 1,9 miljoni euroni. Aasta peale vähenes firma müügitulu tunamulluselt 20,7 miljonilt eurolt 14,2 miljonile.

Kui 2012. aastal võeti vastu 18 miljoni euro suurune puhaskahjum, siis möödunud aastal pööras uus juhatuse esimees Tarmo Sild selle 3,4 miljoni euro suuruseks puhaskasumiks. Ärikasum oli 4,4 mln eurot. Veel märkimisväärsem on firma neljanda kvartali puhaskasum: 1,4 miljonit eurot. See teeb kvartali puhasrentaabluseks 74%. Ärikasum küündis kolme kuuga 1,6 miljoni euroni.

Kontserni laenukoormus on 2013. aasta lõpuks vähenenud 14 miljonile eurole, aasta varem oli laene 17,1 miljoni euro väärtuses.

Eesmärk kasumlikkuse poole. Ettevõtte juht Tarmo Sild avaldas, et jäi aastaga rahule.  Juhatus oli seadnud sihiks muuta kontserni bilansi struktuuri selliselt, et selles oleksid ainult aktiivselt tootvad varad või nendega seotud kohustused. Bilansist tuli eemaldada mittetootvad varad ja nendega seotud kohustused. “Kõik aasta alguses seatud eesmärgid said täidetud, ennekõike kasumliku arendustegevuse taaskäivitamine Riias ja Sofias ning samuti Tallinnas kasumlikuks arendustegevuseks sobiliku maavaru soetamine Paldiski maanteel,” seisis aruandes.

Kontsern puhastas oma bilansi: väljus Tivoli ja Ahtri 3 projektidest, lõpetas Sofias korterite müügi ja üleandmise, Arco Ehitus täitis pooleliolevad ehituslepingud ja on kontsernist välja müüdud.

Käibe kasvatamine pole plaanis. Uueks aastaks ootab Sild müügitulu kahanemist 6 miljoni ­euro võrra. “Müügi maht on 9 miljonit eurot, millest 50% on tulu arendustoodete müügist, 11% tulu arendustoodete rendileandmisest ning 39% teenindusdivisjoni kuuluvatest ettevõtetest.”

Ettevõtte kasumi siht jääb möödunud aastale alla. “Eesmärk on saavutada ärikasumina vähemalt 1,5 miljonit ja puhaskasumina 0,5 miljonit.”

Juhatuse teatel on arendusdivisjon praegu ja ilmselt ka edaspidi kontserni kõige kasumlikum osa, sõltuvalt müügi mahust, mis aga sõltub Arco Vara puhul ennekõike kontserni edukusest oma maadevaru loomisel ja täiendamisel.

Teenindusdivisjonis teeb firma suuremaid kulutusi  põhivarasse ja tööprotsesside täiustamisse, mistõttu on divisjoni kasum väiksem.

Ehitusdivisjon lõpetas aasta minimaalse kahjumiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2014, 18:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing