Logistika. DSV: 2013 teine pool oodatust nõrgem

04. märts 2014, 00:00

ASi DSV Transport Balti riikide regiooni direktor ­Jaan ­Lepa sõnul jäi eelmise aasta teine pool ettevõttel oodatust nõrgemaks.

Eesti suurima ekspedeerimis­firma DSV Transpordi eelmise aasta käive oli 67,86 miljonit eurot ja ärikasumit teeniti 3,18 miljonit eurot. Aasta varasemaga võrreldes suurenes käive 6% ja kasum 2,3%.

Jaan Lepp hindab 2013. aasta stabiilseks ja rahulikuks, kuid möönab, et aasta teine pool jäi oodatust natuke nõrgemaks. “Ise peame 2013. aasta tulemusi headeks, arvestades, et transporditurul käib endiselt halastamatu hinnavõitlus,” kommenteeris Lepp.

DSV Transpordi eelmise aasta eesmärk oli üleminek e-tellimustele. “Võib öelda, et oleme olnud selles väga edukad – tänavu jaanuaris saavutasime e-tellimuste osakaaluks 84,5 protsenti, millega oleme igati rahul,” nentis Lepp.

Sel aastal plaanitakse rohkem kasvada. Tänavu on ettevõtte eesmärk suurendada e-tellimuste osakaal 90 protsendini. “Nii nagu alati on mõni vanamemm, kes võtab panga­automaadist oma pensioni välja ja viib panka “kuna masinaid ei saa usaldada”, jääb ka meie ärisse kliente, kes soovivad suhelda ainult telefoni teel ja tellivad ? la “the same procedure as every year, James”,” ütles Lepp.

Suureks väljakutseks sellel aastal nimetab Lepp ka ettevõtte kasvukiiruse säilitamist. “Üldiselt oleme natuke optimistlikumad oma uue aasta plaanides kui Eesti pangad,” nentis DSV juht. “2014. aastal plaanime kasvada rohkem, kui see õnnestus 2013. aastal,” ütles Lepp täpseid numbrilisi prognoose avaldamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. March 2014, 19:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing