Hiina miljardäre tuleb üha rohkem juurde

05. märts 2014, 00:00

Dollarimiljardäride arv Hiinas on kasvanud 152ni – seda on 25% rohkem kui aasta varem. Forbesi teatel tekibki ­uusi miljardäre kõige rohkem Hiinas.

“Kakskümmend aastat tagasi polnud Hiinas tõenäoliselt ühtegi miljardäri. Seega on Hiina kasv olnud fenomenaalne ja see jätkub igal aastal,” ütles Forbesi rikaste edetabeli üks koostajaid Randall Lane.

Hiina majandus kasvas eelmisel aastal kolm korda kiiremini kui maailma suurim ja rikkaim riik Ameerika Ühendriigid.

Hiina rikkaim inimene on Wang Jianlin, kellele kuulub mitu kaubanduskeskust ja hotelli. Forbesi edetabelis on ta 15,1 miljardi dollariga 64. kohal. Eelmisel aastal ostis ta USA kinoketi AMC Theatres, mis jõudis detsembris ka New ­Yorgi börsile.

Hiina rikkuselt teine inimene on Ma Huatent, kellele kuulub internetifirma Tencent Holdings. Huatentile kuulub Forbesi edetabelis 80. koht ja tema varanduse väärtuseks hindab ajakiri 13,4 miljardit dollarit.

USAs kõige rohkem miljardäre. Vaatamata Hiina miljardäride arvu kiirele kasvule, on jätkuvalt kõige rohkem miljardäre Ameerika Ühendriikides, kus üheksa nulli klubis on  492 inimest. USA miljardäride varandus on kasvanud tänu aktsiahindade tõusule.

Kolmandal kohal on miljardäride arvu poolest Venemaa, kus on 111 miljardäri. Piirkonniti on kõige rohkem miljardäre Euroopas, kus on neid 468. Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas on miljardäre 444.

Kõige rohkem on naismiljardäre Ameerika Ühendriikides, 58. Järgneb Saksamaa, kus on 16 naismiljardäri, ja Brasiilia 14 naismiljardäriga. Maailma rikkaim naine on Sam Waltoni poja John T. Waltoni lesk Christy Walton, kelle varanduse väärtuseks hindab Forbes 36,7 miljardit dollarit. Sam Walton oli Wal-Marti poeketi asutaja.

Maailma uueks esirikkuriks on tõusnud Microsofti kaasasutaja Bill Gates, kelle varanduse suuruseks hindab Forbes 76 miljardit dollarit. Seda on 9 miljardit rohkem kui eelmisel aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. March 2014, 19:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing