Elektrienergia tootmise langus kärpis tööstustoodangu mahtu

05. märts 2014, 08:19

Jaanuaris põhjustas tööstustoodangu mahu vähenemist elektrienergia tootmise langus, teatas statistikaamet.

Ameti teatel tootsid tööstusettevõtted jaanuaris 1% vähem toodangut kui eelmise aasta jaanuaris. Seevastu töötlevas tööstuses ja mäetööstuses toodang veidi suurenes.

Jaanuaris toodeti töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang jaanuaris puidu, toiduainete, mootorsõidukite ja mööbli tootmises. Toodang vähenes elektroonika- ja elektriseadmete, keemiatoodete ning masinate ja seadmete tootmises.

Välisturule müüdi jaanuaris 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks vähenes jaanuaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 10%, müük kodumaisele turule suurenes 2%. Ekspordi vähenemise peamine põhjus oli elektroonika-, põlevkivi- ja keemiatoodete müügi langus.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta jaanuaris tööstuses kokku 4% rohkem toodangut kui 2013. aasta detsembris, töötlevas tööstuses suurenes toodang 3%.

2013. aasta jaanuariga võrreldes toodeti elektrit 19% vähem ja soojust 2% rohkem. Elektri tootmise vähenemise peamine põhjus oli omatoodangu osaline asendamine impordiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. March 2014, 09:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing