Paet: vahendasime räägitud infot

Marta Jaakson, Ave Lepik 05. märts 2014, 16:13

"On äärmiselt kahetsusväärne, et selline pealtkuulamine on üldse aset leidnud," ütles Paet. "Ka selle kõne tänane üleslaadimine ei ole juhuslik."

Välisminister Urmas Paeti ja EL välispoliitika juhi Catherine Ashtoni täna internetti üleslaetud telefonikõne on autentne, kinnitas välisministeerium.

Paeti sõnul oli telefonikõnes tema ülesanne anda edasi emotsiooni ja seda, mis Ukrainas toimub. "Iseenesest on kahetsusväärne, et sellised telefonikõned omandavad need, kellele need ei tohiks kuuluda," ütles välisminister pressikonverentsil. "Lindistusest on juba ka moonutatud versioone, mille eesmärk on diskrediteerida Ukraina valitsust."

Paeti sõnul ei olnud telefonikõnes kuuldu ministri väited, vaid kohal peal räägitu vahendamine. "Mina kuulasin, mida inimestel Maidanis mulle oli öelda ja edastasin seda. Mina ei anna hinnagut ka kõnes. Ütlesin, et selline info ja sellised jutud liiguvad ringi," lisas minister.

Paeti teatel kasutas ta kõne tegemiseks välisministeeriumi taskutelefoni iPhone 4 ning pole ka sugugi kindel, kust täpselt seda ebaseaduslikku tegevust ehk pealtkuulamist tehti. Ta lisas, et telefon oli kaasas ka Ukraina visiidi ajal.

Paeti sõnul sai ta salvestusest teada ajakirjaniku kaudu ning minister on teavitanud juhtumist ka Catherine Ashtonit.

Paeti ja Ashtoni vestlus leidis aset 26. veebruaril pärast Eesti välisministri visiiti Ukrainasse ja vahetult pärast tänavavägivalla lõppemist. Välisminister Paet vahendas seda, mida talle oli Kiievis eelmisel päeval toimunud kohtumistel räägitud ning väljendas olukorra pärast muret.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. March 2014, 19:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing