Tervishoiu fondidesse voolab rekordiliselt raha

Raido Neemre 06. märts 2014, 20:37

Tervishoiule keskendunud börsil kaubeldavatesse fondidesse voolab raha viimase kuue aasta kiireimal tasemel. Kasvu juhivad biotehnoloogia ja farmaatsiasektor, mis toovad pidevalt uusi tooteid turule.

Bloombergi andmetel oli 2014. aastal 51% rahast, mis USA börsil kaubeldavatesse fondidesse voolas, tervishoiu fondide raha. See on enam kui kaks kolmandikku kogu hoiustest, mis 2013. aastal fondidesse panustati.

“Inimesed arvasid, et ravimite väljatöötamine on aegade hämarusse vajunud ning seda takistab patendikaitse,” sõnas Kayne Anderson Rudnick Investment Managementi investeerimisanalüütik Doug Foreman. “Päevagi ei möödu sellest, kui mõni ettevõte teatab positiivsest kohtuvaidlusest ning nende aktsiad kasvad 100%.”

Eelmisel aastal kasvas S&P 500 biotehnoloogia indeks 74%, võrdluseks kasvas S&P 500 indeks 30%.

Farmaatsia ja biotehnoloogia ettevõtted kasvasid sellel aastal 9,3%, tehes sellega pika puuga ära kõigile teistele S&P 500 23-le tööstusele.

Biotehnoloogia ettevõtted toovad pidevalt turule uusi ravimeid. Farmaatsiatööstuse ettevõtted on kasvanud paljude tippravimite patentide aegumiste tõttu. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2014, 20:37
Otsi:

Ava täpsem otsing