Kongress: naised otsustama!

10. märts 2014, 00:00

Reedel toimus Eestimaa VI naiste kongress “Eesti kasutamata võimalus”, kus arutati, kuidas tuua rohkem naisi otsustamistasandile. Leiti, et eeskuju peaks näitama riigikogu ning pereellu peaks kaasama rohkem mehi.

TeliaSonera asepresidendi Piret Mürk-Dubouti sõnul on üks põhjustest, miks ei jõua naised otsustamistasandile, et  naised ise ei taha. “Selle põhjuseks on, et meil on lapsed ja ei taheta võtta riski tulla juhtimistasandile, kardetakse, et ei jää hingamisruumi,” sõnas Mürk-Dubout. “Ärme räägi emadusest ja lastest, vaid räägime isadusest, tõstame seda esile ja räägime sellest.”

Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Toomas Tamsar tõi välja, et tema ei tea ühtegi inimest, kes võtaks juhte tööle lähtuvalt sellest, kas ta on mees või naine. “Eraettevõtte teeb selle otsuse ratsionaalselt,” sõnas ta. Naisliikumiste puhul oleks tema hinnangul vaja rohkem positiivset eeskõnelemist. “Mees on valmis pöördeks, aga mitte läbi sõjalisuse,” tõdes Tamsar

Euroopa Parlamendi saadiku Kristiina Ojulandi sõnul on selleks, et naisi rohkem saada otsustamistasandile, meil kõikidel võimalus otsustada, kas minna ise poliitikasse või minna valima naist. “Aasta pärast on riigikogu valimised, otsustada tuleb,” märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. March 2014, 19:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing