Kellelt oodatakse suurimat dividendi?

Rainer Saad, Anu Jõgi 10. märts 2014, 19:25

Merko, Tallink ja Tallinna Kaubamaja on dividendi maksmisest juba teatanud ning sellesse nimekirja lisandub kindlasti teisigi börsifirmasid.

Eelmise aastaga võrreldavat suurt dividendisadu pole tänavu Balti börsidelt oodata ning väljamaksed on enam-vähem sarnased sellega, mis oli 2013. aastal.

4. märtsil teatas Tallinna Kaubamaja, et maksab dividendiks 15 senti aktsia kohta. LHV Pank ootas küll poole suuremat dividendi, aga kui arvestada, et kaubamaja maksab lisaks dividendile ka aktsiakapitali vähendamisega aktsionäridele 20 senti aktsia kohta, on dividend 35 senti ehk sama suur kui eelmisel aastal. SEB prognoosis kaubamaja dividendiks 30 senti aktsia kohta.

Dividendi maksmisest on praeguseks teada andnud ka laevafirma Tallink ning ehitusfirma Merko Ehitus. Tallink teatas 27. veebruaril, et kontserni finantspositsioon võimaldab dividendi maksta ning juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendi 3 senti aktsia kohta, kokku summas 20,1 miljonit eurot. Eelmisel aastal maksis laevafirma dividendiks 33,49 miljonit eurot ehk 5 senti aktsia kohta. Siis oli tegemist esimese dividendiga laevanduskontserni ajaloos. Merko juhatus tahab aktsionäridele tagastada 7,26 miljonit eurot ehk 41 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal maksis Merko dividendi 30 senti aktsia kohta.

Tallinna Vee eelmise aasta kasum kahanes 12 protsenti, kuid ettevõte lubas, et suurendab aktsionäridele väljamakstava dividendi suurust vähemalt inflatsiooni võrra. Arvestades inflatsiooni suurust, siis prognoosib LHV, et selle aasta dividendiks tuleb 89 senti aktsia kohta. SEB prognoosib Tallinna Vee dividendiks 88 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal maksis Tallinna Vesi dividendiks 87 senti aktsia kohta.

SEB ootab Olympicult poole väiksemat dividendi. Kasiinofirma Olympic Entertainment Groupi dividendiks prognoosib LHV 11 senti aktsia kohta. “Vaatamata oma investeerimisplaanidele arvame, et firma on endiselt tugeval positsioonil, et maksta vähemalt sama dividendi, mis eelmisel aastal,” ütles LHV oma prognoosis. Eelmisel aastal maksis OEG dividendi 10 senti aktsia kohta. SEB prognoosib Olympicu dividendiks ­ainult 5 senti aktsia kohta, mis on pool eelmise aasta dividendist.

LHV eeldab, et Harju Elektri dividend on 13 senti aktsia kohta, kuna ettevõtte dividendipoliitika on jaotada kolmandik aastakasumist ja finantsinvesteeringute tuludest dividendideks. Harju Elektri eelmise aasta kasum aktsia kohta oli 30 senti.

LHV prognoosib, et pesutootja Silvano ­Fashion Group tagastab investoritele raha dividendi ja aktsiakapitali vähendamisega. Kuna Silvano eelmise aasta kasum kahanes, prognoosib LHV, et Silvano tagastab investoritele 18 senti aktsia kohta. Silvano eelmise aasta puhaskasum vähenes 26,3% 11,9 miljoni euroni. SEB prognoosib Silvanolt 20sendist väljamakset aktsia kohta.

Premia Foodsi strateegia on maksta dividendiks kuni 30% iga-aastasest puhaskasumist. LHV hinnangul on Premia eelmise aasta 0,8 miljoni eurone puhaskasum piisavalt väike, et sellesse plaani mahtuda, kuid dividendi ootab pank 1 sent aktsia kohta. See tähendab, et Premia maksab dividendiks 47,9% oma eelmise aasta puhaskasumist. Ka eelmisel aastal oli Premia dividend 1 sent aktsia kohta.

Ka Ekspress Grupilt ootab LHV tänavu sama dividendi, mis eelmisel aastal ja see on 1 sent aktsia kohta. Arco Varalt, Baltikalt ja Nordeconilt LHV dividendi ei oota, kuna peab nende finantspositsiooni nõrgaks või näeb raskusi äritegevuses. 

Ka Riias ja Vilniuses dividendimaksjad. LHV teatel võib Läti ravimifirma Olainfarm oma dividendi kohta anda rohkem infot täna toimuval veebiseminaril. Kuna Olainfarmi eelmise aasta kasum vähenes, siis ootab LHV sel aastal dividendi 13 eurosenti aktsia kohta. Eelmisel aastal oli dividend 15 senti aktsia kohta.

Leedu rõivatootjalt Apranga ootab LHV dividendiks 0,69 litti aktsia kohta. SEB prognoosib Aprangalt 0,55 liti suurust dividendi aktsia kohta ning Leedu põllumajandusfirmalt Linas Agro 0,03 litti aktsia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2014, 13:40
Otsi:

Ava täpsem otsing