GS: ostke Hiina aktsiaid!

Romet Kreek 10. märts 2014, 09:40

Goldman Sachs Group on jäänud oma soovituse juurde ostke Hiina aktsiaid.

Aktsiaid soovitatakse, sest Hiina ettevõtete väärtustasemed on muutunud aastakümne madalamaks võrdlusgrupi suhtes, vahendab Bloomberg.

„Arvestades, et aktsiate hinnad tegid korrektsiooni ja kus on väärtustasemed, arvame, et riski-tulu vaatepunktist võime me soovitada Hiina aktsiaid,“ kirjutas Goldman Sachsi strateeg Kinger Lau.

Ta prognoosis, et Hang Sengi Hiina ettevõtete allindeks tõuseb 12 kuuga 12 000 punktile ehk 24% võrreldes läinud nädala sulgemishindadega. Detsembris oli analüüsimaja veelgi optimistlikum, oodates, et 2014. aasta lõpuks tõuseb indeks 13 600 punktile.

Tänavu on Hiina aktsiad kukkunud Hongkongis 10%. Tööstusnäitajad viitavad majanduse aeglustumisele ning kardetakse, et esimese pääsukese ehk 7. märtsil aset leidnud Hiina esimese ettevõtte (Chaori) maksejõuetusele tuleb lisa, kuna ettevõtetel on raskusi laenude tagasi maksmisega.

Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank ja Agricultural Bank of China aktsia hind võrdub raamatupidamisväärtusega ja Bank of China hinna-raamatupidamisväärtuse suhe on 0,8.

„Mis tahes selge ja konktreetne poliitotsus teemal kuidas toimida varipanganduse laenudega ja kohalike omavalitsuste võlgadega oleks tõenäoliselt pankade aktsiatele positiivne mõjutaja,“ ütles Lau. „Hiina pankade väärtustasemed on juba hinnanud väga suure kriisi stsenaariumit.“

Ametivõimud on alustanud 6 triljoni dollarilise varipanganduse puhastamist ning avastavad sektoreid, kus on tarvis ülevõtmistehinguid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2014, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing