Vase hind rekordmadalal

Raido Neemre 11. märts 2014, 21:53

Vasel pole  2014. aasta just kõige parem olnud, olles teiste vääris- ja mitteväärismetallide hulgas kõige suurema languse teinud, kukkudes aastaga peaaegu 10%.

Vase hind on praegu keskmiselt 3,5 dollarit naela eest – hinnatase, millesarnast pole viimse seitsme kuu jooksul nähtud.

Barclays analüütikud näevad tunneli lõpus aga valgust. Täna avaldatud teadaandes sõnasid Sijin Cheng ja teised analüütikud, et füüsilised ostjad on taas alustanud metalli ostmist, mis viitab huvile madalate hindade juures. Kõige hullem on tõenäoliselt juba möödas. Analüütikud näevad, et nõudlus on taas tõusuteel ning peaks teises kvartalis taas heas seisus olema.

Hiina on üks suurimaid vase ostjaid ja kasutajaid. Hiina uue aasta pidustuste ajal nõudlus aga väheneb ning sellel aastal oli langus eriti suur, mis lisas turule närvilisust, selgitas Cheng.

Vase laovarude ülejäägile on kaasa aidanud ka ettevõtted ja investorid, kes kasutavad vaske tagatisena pankadelt ja teistelt laenajatelt võetud laenude jaoks.

Kui vase hind aga jätkab langemist, on vaske ladudes säilitajad sunnitud selle maha müüma, mis võib hindu veelgi alandada. Samuti võib see tähendada seda, et pangad ei pruugi enam nõustuda vasega laenutagatisena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2014, 21:53
Otsi:

Ava täpsem otsing