Wall Streeti boonused kasvasid 15%

Raido Neemre 12. märts 2014, 19:55

Keskmine USA väärtpaberisektoris töötav isik teenis eelmisel aastal keskmiselt 164 530 dollarit boonust, see on 15% enam kui aasta varem.

Kokku maksti 2013. aastal sektori 165 200 töötajale välja 26,7 miljardit dollarit boonust. See on suurim summa peale 2008. aasta majanduskriisi, selgub New Yorki osariigi peakontrolöri, Thomas P. DiNapoli täna avaldatud raportist.

Poliitikauuringute instituudi sõnul piisaks sellest summast enam kui miljoni täistööajaga miiinimumpalka teenivate inimeste palga kahekordistamiseks. USAs on praegu miinimumpalgaks kehtestatud 7,25 dollari tunnis.

Boonuste kasvu põhjus Wall Streetil on see, et hüvitiste maksmist ei taheta edasi lükata, selgub peakontrolöri raportist.

Finantsettevõtted maksavad nüüd välja väiksemaid boonuseid, selle asemel, et tulevikuks koguda ülisuuri boonuseid.

DiNapoli kontor märkis, et kuigi sektoril oli eelmisel aastal kohati keeruline, oli see siiski eelmisel aastal kasumlik.

“Kuigi kasumid olid madalamad kui eelmisel aastal, oli sektoril siiski hea aasta, seda hoolimata kulukatest juriidilistest kokkulepetest ja kõrgematest intressitasemetest,” sõnas DiNapoli.

Mitmed suured reguleerivad reformid, mis on ellu viidud peale finantskriisi lahvatamist, on paljuski muutnud sektori äritegevust. Ettevõtetel on nüüd kohustus omada suuremaid reserve ning omandiõigusega kauplemist on piiratud. Lisapiirangute eesmärgiks on vähendada ebavajalikku riski ning suurendada läbipaistvust, selgub raportist.

Tegelikult on sektor olnud kasumlik juba viis järjestikkust aastat peale finatskriisi.

Wall Streeti 2013. aastal New Yorki börsile kuuluvate firmade börsimaaklerite tegevuse kasum küündis 16,7 miljardi dollarini, vahendab peakontrolöri kontor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2014, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing