Puhkepäev. 11. Maailmafilm algab homme Tartus

14. märts 2014, 00:00

Homsest järgmise laupäevani vältav XI Maailmafilmi festival Tartus toob vaatajateni enam kui 50 väärt dokumentaalfilmi laiast maailmast.

Festivali põhieesmärk on antropoloogilise ja etnograafilise suunitlusega dokfilmide vahendamine Eesti publikule, kuid festivali programmist leiab üht-teist muudki.

Filmide vahendusel saab tutvuda erinevate kultuuride ja ühiskondlike probleemidega kõikidelt kontinentidelt. Lisaks filmilinastustele on kavas ka eriprogrammid, näitused, töötoad ja kohtumised filmitegijatega. Huvitav lisaüritus on näiteks homme õhtul Genialistide klubis toimuv Luuperifestival 2014 nime kandev muusikaüritus, mis ühendab eksperimentaalse helipildi loojaid, kes tunnevad huvi luuperite kui instrumentide vastu ning loovad seeläbi vahetult ning tihtilugu reaalajas uudsena kõlavaid helimaastikke.

Maailmafilm on läbinisti Tartu-keskne üritus, mis väljapoole seda linna laienema ei tüki. Tänavu juba 11. korda toimuv filmifestival on saavutanud oma optimaalse suuruse ning kvaliteedi. Õigupoolest pole  selle eesmärk algusest peale olnud niivõrd paisuda ning mahukaid alaprogramme kasvatada, kuivõrd pakkuda antropoloogilise filmi sihtgrupile nauditavat iga-aastast teemafestivali.

Tänavu linastub festivali põhi­programm Tartu Uues Teatris / Elektriteatris. Lisaks toimuvad eriprogrammid Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas ja Genia­listide Klubis.

Igal aastal linastub filmide valikprogramm märtsikuus ka Eesti Televisioonis. Valikut 2013. aasta festivali filmidest näeb ETV2 ekraanil pühapäevani.

 

Dokumentaal

 • XI dokumentaalfilmifestival “Maailmafilm”

15.–22. märtsini Tartu Uues Teatris (Lai 37), Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas
(J. Kuperjanovi 9) ja Genialistide Klubis.
Festivalipass 35/25 €
 Seansipilet 4/3 €
Kuni 7aastased lapsed (k.a) saavad festivalile tasuta, kui istuvad süles.
www.worldfilm.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. March 2014, 16:47
  Otsi:

  Ava täpsem otsing