Puhkepäev. 300: Impeeriumi sünd – täielik naistefilm

14. märts 2014, 00:00

Märulifilmide sihtgrupiks peetakse enamasti vist mehi. Millegipärast arvatakse, et naistele plahvatused, võitlus­stseenid ja lollid naljad ei meeldi. See võib ju õige ollagi, kuid “300: Impeeriumi sünd” on sellest hoolimata super film just naistele.

Ega erilist sisu ses filmis muidugi tõesti ei ole ja asjad arenevad üsna etteaimatavalt – üks sõjavägi ründab, teine peab end kaitsma ja otsib liitlasi. See aga ei ole lihtne, sest igal ühel on oma mõtted-soovid-tahtmised-tunded. Vahepeal vehitakse mõõkadega, lendab verd ja kehaosi, keegi võidab lahingu, keegi kaotab ja on morn.

Tõesti, ei kõla just naistefilmina, kuid selle kõige juures on üks väike “aga”. Erinevalt nii mõnestki märulifilmist, kus poolpaljalt jooksevad eelkõige ringi naised, on daamid selles filmis suurem osa ajast siivsalt kaetud. Peaaegu ilma riieteta jooksevad aga ringi väga heas vormis mehed. Võib ju olla, et ma olen vähemuses, kuid on meeldiv, et vahelduseks mõeldakse sellele, et ka naistele meeldib suurelt ekraanilt vaadata ilusaid vastassugupoole esindajaid, kes ehk on mõnevõrra paremas vormis kui kodus diivanil ootav abikaasa. Ja kuigi ma olen veendunud, et suurem osa naistest eelistab Themistoklesele siiski oma meest, on tõsi see, et enamasti meid kinos diskrimineeritakse. Nii et väike vaheldus on väga värskendav.

Teiseks on sel filmil kaks olulist moraali, mis küll vist peamiselt mõeldud meestele. Nimelt: kui sa ei täida naiste ootusi, läheb sul kehvasti; ning töö saab korralikult tehtud alles siis, kui naised ohjad enda kätte haaravad. Ma usun, et need kaks mõtet leiavad mõistmist mõlema sugupoole silmis.

“300: Impeeriumi sünd” on puhas meelelahutus, aga kellele meeldib märul, meeldib see kindlasti. Isegi 3D ei sega.

 

Hinnang

 • “300: Impeeriumi sünd”

Hinnang: 10

Lavastaja: Noam Murro
Osatäitjad: Lena Headey, Sullivan Stapleton, Eva Green

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. March 2014, 16:46
  Otsi:

  Ava täpsem otsing