Puhkepäev. Koolivaheaeg kogu perele

14. märts 2014, 00:00

Lastel algab homsest kevadine kooli­vaheaeg. Lapsega koos võiks minna kinno, aga miks mitte ka muuseumisse, laste­etendusele või ekskursioonile.

Vahva idee pakub välja kino Sõprus: homsest käivitub seal kaheksapäevane filmiprogramm, mis keskendub Walt Disney retromaigulistele joonisfilmidele. Programm pakub nostalgiahetki lapsevanematele ning avastamisrõõmu lastele.

Kavas on kokku kuus filmi, mis on valminud aastatel 1937 kuni 1955. Linastuvad “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi,” “Fantaasia”, “Pinocchio”, “Tuhkatriinu”, “Peeter Paan” ning “Leedi ja Lontu”.

Nädala jagu vältava retrospektiivi raames saab kinos kohtuda just Disney loomingu kõige esimeste filmikangelastega. Imelise muusikafilmi “Fantaasia” vahendusel jõuavad ekraanile ka Miki Hiir,  lendavad hobused, tantsivad flamingod ja kümned teised vahvad tegelased.

“Fantaasia” on tõenäoliselt Walt Disney kõige riskantsem ja suurejoonelisem projekt. Selle aluseks on maailmakuulsai klassikalise muusika teosed, millele on lisatud interpretatsioon läbi animatsiooni. Bachi, Tšaikovski, Beethoveni jt heliloojate tippteoste saatel kulgevad Disney fantaasiaolendid oma fantastilises maailmas.

Disney filmid on originaalheli ja eestikeelsete subtiitritega ning piletihinnad Sõpruses tavapärasest sõbralikumad: õpilastele 3 € ja täiskasvanutele 4 €, lisaks perepilet neljale 10 €.

Lastega perede jaoks sobivaid filmielamusi leiab lisaks Sõprusele ka teistest kinodest.

Koolivaheajaks jõuab näiteks kinodesse uus 3D animafilm “Võlumaja”, mille peategelaseks on väike kassike, kes üritab päästa oma sõbrast võluri lossi mahamüümise ohust. Jätkuvalt on kinodes ka  animafilmid “Härra Peabody ja Sherman”, “Minuscule. Mutukad: Kadunud sipelgate org”, “Lumekuninganna ja igavene talv” ning “LEGO film”.

Emotsionaalseid hetki pakub 3D loomafilm “Pruunkarude maa”.

 

Tasub teada

  • Koolivaheaja sisustamiseks

NUKU TEATRI ÜRITUSED
Nii sel kui ka järgmisel nädalavahetusel algusega kl 13.30 saavad NUKU muuseumi külastajad jälgida lisaks püsiväljapanekule tasuta lühietendusi, kus muuseumieksponaadid näitlejate käes korraks ellu äratatakse.
23. märtsil on NUKU teatri sünnipäev, mida tähistatakse programmitiheda perepäevaga. Terve päeva vältavale peole on oodatud kõik teatrisõbrad.
www.nuku.ee

RINGKÄIGUD ESTONIAS
Reede ja laupäeva õhtuti kell 17.30 ootab Estonia teater huvilisi ekskursioonile teatrimajas. Iga ekskursioon on unikaalne ning annab põhjaliku ülevaate maja arhitektuurist, lavakonstruktsioonidest, ooperi- ja balletietendustest jpm. Ekskursioonile saab osta pileti ka ilma sellele järgnevale etendusele minemata.
www.opera.ee

TASUTA EKSKURSIOONID
Saadjärve kaldal asuv Jääaja keskus pakub kooli­vaheajal tasuta pool tundi vältavaid temaatilisi
ekskursioone E–R 12.00 ja 14.00 ning L–P 13.00 ja 15.00. Igal päeval on erinevad teemad.
www.jaaaeg.ee

MEHAANILISE MUUSIKA ETENDUS
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ootab peresid 23. märtsil kell 13.00 mehaanilise muusika etendusele “Väike heli”. Oodatud on eelregistreerijad. Muuseum on sel päeval külastajatele tasuta avatud kell 12.00–17.00. Toimuvad toredad töötoad ja tegevused nii väikestele kui ka suurtele!
www.tmm.ee

PEREPÄEV “Hookus-pookus”
Muuseum Miia-Milla-Manda kutsub 22. märtsil kõiki perepäevale “Hookus-pookus”, mis toimub kell 12–15. Kohal on mustkunstnik ja žonglöörid. Toimub haridusprogramm “Alkeemia/Keemia”, meisterdamine, lasteetendus “Valguskiirte mängud” jpm. Koolivaheaja puhul on eriti oodatud koolilapsed!
linnamuuseum.ee/miiamillamanda/

KIIEVI VARJUTEATER
Alates esmaspäevast annab Eesti erinevais paigus etendusi Kiievi varjude teater. Eestis üsna tundmatu žanr pakub põnevust ja üllatusi. Arvuti, projektori ja suurepäraste näitlejate koostöös muutuvad olukorrad laval hetkega.
www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/?show=32466 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2014, 16:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing