Valitsus kiitis heaks uue abifondide seaduse eelnõu

13. märts 2014, 10:43

Valitsus kiitis heaks 2014-2020 struktuuritoetuse seaduse eelnõu ja saatis selle riigikokku, teatas rahandusministeerium.

Seaduseelnõu reguleerib Euroopa Liidu struktuuriraha, Euroopa territoriaal- ja naabruspoliitika koostööprogrammide ning enim puudust kannatavate inimeste jaoks loodud Euroopa abifondi raha kasutamist  2020. aastani.

Eelnõuga pannakse paika riigi ülesannete jaotus ning asutuste vastutus. Lisaks antakse ministeeriumidele juhised toetuse andmise tingimuste koostamiseks. Nende alusel tekib taotlejatel võimalus struktuuriraha taotleda.

Kinnitatakse taotleja ja toetuse saaja kohustused ja õigused, toetuse kasutamise ja haldusülesannete täitmise kontrollimise ning toetuse kasutamise jälgimise korraldus, toetuse äravõtmise alused ning vaidemenetluse erisused võrreldes haldusmenetluse seadusega.

Üldiselt toetuse taotleja ja saaja jaoks süsteem võrreldes 2007–2013 seadusega ei muutu, samaks jäävad ka toetust vahendavad asutused.

Uudsena nähakse eelnõuga ette valdkondlike komisjonide moodustamine, mis hakkab järgima struktuurivahendite eesmärkide elluviimist ja tulemuste saavutamist, teatas rahandusministeerium.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. March 2014, 10:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing