Tallinna vanalinna korteri kuuüür 4500 eurot

Indrek Kald 14. märts 2014, 15:02

Hiljuti leidis Ober-Haus Kinnisvara üürniku teadaolevalt kõige kallimale vanalinna korterile suurusega 350 m² ja hinnaga 4500 eurot kuus.

Hinnale lisanduvad kommunaalkulud, teatas Ober-Haus Kinnisvara analüütik Rain Rätt.

Üürniku leidmiseks kulus üle kuue kuu. Tavaliselt kulub turuhinnale vastava üüriga korterile üürniku leidmiseks mõni päev või nädal.

Samas on sarnaste luksuslike objektide pakkumine väga piiratud ja vakantsus keskmisest oluliselt kõrgem.

Enamik Tallinna kesklinna üürikorterite pakkumisi lõpeb hinnatasemel 1500–2000 eurot kuus.

Viimase aasta jooksul käib väiksemate äärelinna korterite ostu-müügiturul hinnaralli, kuid üüriturg on käitunud suhteliselt stabiilselt ja pakkumisi on isegi lisandunud. Samuti ei ole olulisi hinnamuutusi toimunud kesklinna üüriturul, teatas Ober-Haus Kinnisvara.

Üürihindade tasemelt on kesklinnale kiiresti lähenemas Kristiine linnaosa kesklinna lähedane piirkond ja Kalamaja asum.

Üürihinna tõusu pidurdavad tõusnud sundkulutused (kommunaalkulud), kuna sageli saab otsustavaks üürilepingu sõlmimisel eluasemele kuluv terviklik kulutus, st üürimakse koos kommunaalkuludega. Enamik üürnikke planeerib oma sissetulekust teatud osa kommunaalkuludeks ja üürimakseks.

Käesoleval aasta teisel poolel võib oodata uute korterite järsku lisandumist üüriturule, kuna paljud kliendid on ostnud uue korteri n-ö investeeringuks mitte omakasutuseks. Lisaks mõjutavad Tallinna üüriturgu eelkõige mujalt Eestist tööle või õppima asunud kodanikud, kes ei lase üldisel rahvastiku vähenemise taustal eluasemetel tühjaks jääda.

Samas kui majanduskasv taastub, reaalpalgad jätkavad tõusu, võib taas oodata mõningast üürihindade tõusu eelkõige väiksematel korteritel 5 -10%, teatas kinnisvarafirma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. March 2014, 08:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing