Eesti idufirmad kaasavad edukalt raha

18. märts 2014, 00:00

Eesti idufirmad kaasasid mullu üle 30 miljoni euro, mis teeb riigist ühe edukama, kui vaadata kogutud kapitali inimese kohta. Võrreldes 2012. aastaga paigutasid kohalikud investorid raha kaks korda rohkem, vahendas infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni liidu ekspordi­klaster E-Estonia.

E-Estonia teatel huvituvad kohalikud investorid seda rohkem rahakotiraudade avamisest varajastes faasides idufirmadele, mida rohkem viidatakse Eesti idufirmadele kui rahvusvaheliselt edukatele äridele.

Eesti riskikapitali assotsiatsiooni EstVCA visiooni järgi peaks Eestis era- ja riskikapitali investeeringute suurus jõudma 2020. aastaks miljardi euroni.

EstVCA juhi Margus Uudami sõnul näitab eesmärk tegutsemise suunda, et omakapitali pakkumine toimiks eraalustel ja riik sekkuks võimalikult vähe.

Uudami ütlusel on Põhja- ja Baltimaad tehnoloogias globaalselt võimekad. “Kui suur osa turge jääb USA-le ja ­Aasiale, siis tehnoloogiaarendus, -tooted ja -teenused tulevad tihti siit,” sõnas ta.

Eesti äriinglite assotsiatsiooni EstBANi juhi Ivar Siimari teatel investeerisid Eesti äriinglid mullu 4,6 miljonit ­eurot, kolleegid Soomes 11 miljonit. Siimari sõnul on eesmärk suurendada piiriülest vahendust.

Uudami sõnul huvituvad investorid kiirendite ja võistluste tagaruumis toimuvast. “Peamine kriteerium on meeskond, sest heast meeskonnast on raske mööda vaadata,” ütles ta.

 

Tasub teada

 • Riskikapitalisti viis küsimus idufirmale

Kuidas sa kavatsed raha teenida? Sealjuures ei ole õige vastus, et reklaamiga.
Kes on konkreetselt sinu esimene, teine ja kolmas klient?
Mis on sinu varuplaan, kui praegune kasvuraha on otsas ja sa ei suuda rohkem kaasata?
Milline on sinu API-/platvormi-/partnerlusstrateegia?
Kuidas ja kellele kavatsed sa oma ettevõtte müüa kuue aasta pärast?

Allikas: infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni liidu ekspordiklaster E-Estonia

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  17. March 2014, 19:05
  Otsi:

  Ava täpsem otsing