Maru Ehitus: tööd palju pole, see hoiab ehitushindu tagasi

Marta Jaakson 19. märts 2014, 14:34

ASi Maru Ehitus juhi Tõnu Kulli hinnangul on maksuameti haarangud ehitusplatsidele mõningal määral hindu muutnud, ent enim mõjutab hindu tugev ehitusfirmade konkurents ja töö puudus.

Maksuameti töö mõju ehitushindadele ei osanud Kull täpsustada, ent nentis, et kui jälgida alltöövõtu poolt, siis võib mõju tunnetada. Ta kinnitas, et Maru Ehitus maksab makse ausalt kogu aeg.

Käesoleva aasta hinnamuudatustes jäi Kull tagasihoidlikuks ning nentis, et suuri muudatusi ta ei näe, ent paar protsenti võivad ehitushinnad tõusta. "Mõningad sisendid kallinevad stabiilselt. Kütus ja energia hinnamuutuse tendents on siiski kallinemise suunas. Ka keskmine palk tõuseb Eestis tervikuna ja ehitussektor ei ole erand," kommenteeris ta.

Kull lisas, et hinda hoiab aga madal ehitusfirmade konkurents, kuna tööd pole palju.

Täna kirjutas Ärileht, et kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toompargi hinnangul surub ehitushinda tõusvas suunas maksuametnikud, kes ehitusplatsilt makse mittemaksvaid töölisi haarangutes püüavad.

Eelmisel aastal tõusis ehitushinnaindeks viimase viie aasta kiiremas tempos (5,2%) ja enim andis sellesse panuse töökäte kallinemine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. March 2014, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing