Nexti kasum esmakordselt Marks&Spencerist suurem

Romet Kreek 20. märts 2014, 13:41

Suurbritannia suuruselt teise rõivajaekaupmehe Nexti aastakasumi ületas esmakordselt ettevõtte 32aastase ajaloo jooksul Marks & Spenceri (M&S) aastakasumit.

Nexti maksueelne kasum (erakorraliste tulude-kuludeta) kasvas aastaga 12%, 695,2 mln naelale. Tulemus ületas Marks & Spenceri 665,2 mln eurost aastakasumit.

Nexti turuväärtus on kõrgem M&S omast ja nüüd jääb ettevõte veel konkurendist maha vaid käibenumbri poolest.

"Next on uskumatult edukas, ta on hetkel tipus," ütles Minteli analüütik Richard Perks. "Paljus mõttes on see edukaim mitme müügikanaliga jaekaupmees."

Nexti maksueelne kasum ületas analüütikute 694 mln naelast ootust. Ettevõte tõstis jaanuaris kasumiprognoosi teatades, et ootab 684 ja 700 mln naela vahele tulevat kasuminumbrit.

Nexti juhatuse esimees Marc Bolland teatas jaanuaris, et nad tegid lihtsalt jõulude ajal paremat tööd.

"Kui just M&S tõesti ei pööra oma äri paremuse poole, siis Next muutub praeguste trendide alusel turuliidriks," ütles Perks. "Kuigi M&S püüab teha õigeid muudatusi, ei ole nende elluviimine olnud kuigi edukas."

Next prognoosis täna, et 2015. aasta jaanauris lõppeva majandusaasta maksueelne kasum tuleb 730-770 mln naela vahele. Analüütikud ootavad 719 mln naelast kasumit.

Nexti aktsia hind tõusis täna Londoni börsil 1,6%, 6685 pennile. Aastaga on aktsia hind edenenud 66,8%.

Nii Next kui ka M&S tegutsevad Eestiski.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. March 2014, 13:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing