Puhkepäev. Muusikat 227 artistilt

21. märts 2014, 00:00

Järgmisel nädalal algava Tallinn Music Weeki avapeol näeb bände, keda live’is kohtab viimasel ajal haruharva – teiste hulgas esinevad Röövel Ööbik ja Kosmikud.

Avapeol esinevaid artiste ühendab side Eesti kultusbändide jaoks oluliseks kujunenud Soome plaadifirmaga Stupido Records, mis tähistab Tallinn Music Weekil oma 25 aasta juubelit. Plaadifirma toob lavale hulga oma kunagisi partnerbände, mille hulgas on tuntud nimesid nii Eestist kui ka Soomest.

Eesti bändidest esinevad J.M.K.E., Röövel Ööbik ning Kosmikud (koos Soome rokipoeedi Kauko Röyhkäga). Lisaks astuvad üles plaadifirma aktuaalseimad artistid – Pää Kii, Hypnomen ja The Valkyrians. 1989. aastal asutatud Stupido on välja lasknud nii J.M.K.E vinüülsingli “Tere, perestroika!” kui ka albumi “Külmale maale”, samuti Röövel Ööbiku EP “History Of The U.S.S.R.”. Kosmikud on plaadifirma abil üllitanud albumi “Öö ei lase magada” ja kogumiku “Puhas muld”.

Kuuendat korda toimuva muusikafestivali Tallinn Music Week raames astub järgmisel nädalavahetusel Tallinnas üles 227 artisti kokku kahekümnest riigist. Lisaks tihedatele õhtustele muusikaprogrammidele erinevates Tallinna kontserdipaikades, mille kuulamiseks on mõistlik soetada festivalipass, pakub festival välja ka mahuka tasuta Linnalava programmi, mille raames saab kolme päeva jooksul pärastlõunastel kontsertidel kuulda tervelt 44 Eesti ja 21 välismaist artisti 12 laval. Programmi leiab www.tmw.ee.

 

Fookuses

 • Tallinn Music Week

27.–29.03 Tallinna eri paigus
Pilet: festivali pass kuni 23.03 45 eurot, festivalinäda­lal 55 eurot. Kontsertidele müügil ka üksikpiletid
www.tmw.ee

TMW avapidu

Koht: 27.03 Stupido Recordsi sünnipäevapidu Von Krahli teatris ja baaris Tallinnas
esinevad:
20.00 Hypnomen
20.45 J.M.K.E
21.30 The Valkyrians
22.15 Kosmikud & Kauko Röyhka
23.00 Pää Kii
23.45 Röövel Ööbik
00.30 DJ-setid

 

Tuleb

 • Lähenevad muusikafestivalid

Tudengijazz 2014
21.–22.03 Tallinnas
Täna ja homme on veel võimalus kuulata kontserte, mis toimuvad nädala alguses startinud festivali Tudengijazz 2014 raames. Lavale astuvad näiteks Maimztet, Septet Roulette, Maria Gertsjak koos bändiga jpt.
www.tudengijazz.ee

Eesti Muusika Päevad 2014
5.–11.04 Tallinnas
Festivali keskmes on tänavu sümfoonilised suurvormid. 35. tegevusaastat tähistavatel Eesti Muusika Päevadel on uudisteostega esindatud Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Toivo Tulev, Tatjana Kozlova-Johannes, René Eespere, Märt-Matis Lill, Pärt Uusberg, Mirjam Tally, Margo Kõlar, Maria Kõrvits, Tõnis Kaumann ja Liis Viira. Osalevad Eesti suuremad orkestrid nagu ERSO, Vanemuise sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester. Iga suurvormi eel kõlab kammerteos, mille esitajad pärinevad samal õhtul esinevast orkestrikoosseisust.
www.helilooja.ee/emp

IX Rahvusvaheline Klavessiinifestival
9.–20.04 Tallinna eri paigus ja Kõltsu mõisas
Festivali raames toimub üheksa kontserti, nende hulgas kaks lastekontserti.  Üles astuvad muusikud Eestist, USAst, Soomest, Austriast, Itaaliast ja Saksamaalt. Peaesinejateks on Kenneth Weiss (klavessiin, USA) ning duo Anton Steck (viiul) ja Marieke Spaans (klavessiin) Saksamaalt. Lisaks kontsertidele annavad mitmed esinejad meistrikursusi.
www.klavessiin.kul.ee

Jazzkaar 2014
18.–27.04 Tallinnas
Tänavu oma 25 aasta juubelit tähistav Jazzkaar esitleb kaht maailma absoluutsesse tippu kuuluvat muusikut. Kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson on kokku võitnud 22 Grammyt. USA tippude kõrval esinevad Euroopa džässi noored staarid – Norra saksofonist Marius Neset, prantsuse laulja-kitarrist Nina Attal ja teised.
www.jazzkaar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  20. March 2014, 16:21
  Otsi:

  Ava täpsem otsing