Kuuba tõstab arstide palku üle 100%

Raido Neemre 21. märts 2014, 21:32

Kuuba tõstab sadade tuhandete meditsiinitöötajate palku ning mõnel juhul ületab palgatõus 100%, teatas Kuuba ametlik meediakanal täna.

Kommunistliku partei päevaleht Granma teatas ka, et Kuuba loodab sellel aastal teenida 8,2 miljardit dollarit kümnete tuhandete meditsiinitöötajate pealt, kelle riik saadab vaestesse riikidesse nagu Venetsueela ja Brasiilia.

Granma tõi palgakasvu näitlikustamiseks välja mõningad palgakasvud, mis jõustuvad 1.juunil. Tipparstid, kes on spetsialiseerunud kahele erialale, hakkavad eelneva 26 dollari asemel kuus teenima 67 dollarit kuus. Karjääri alustanud õde hakkab varasema 13 dollari asemel teenima 25 dollarit kuus.

Riigiametnikud teenivad Kuubas keskmiselt 20 dollarit kuus, millele lisanduvad mitmed tasuta teenused ja toetused.

Palgatõus puudutab enam kui 440 000 meditsiinitöötajat, vahendab Granma. Palgakasvu tegi võimalikuks viimase nelja aasta jooksul koondatud 109 000 töökohta.

“See on väga hea uudis, mis teeb mind meeletult õnnelikuks. Oma esimese palga eest kavatsen ma oma noorimale lapselapsele lelu osta,” sõnas 62 aastane õde Soraida Pina. “See avab minu jaoks uusi uksi.”

Muudatused aitavad parandada meditsiiniteenuste stabiilsust ja kvaliteeti inimeste jaoks, vahendas Granma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2014, 21:32
Otsi:

Ava täpsem otsing