Tallinna Vee uus väliseestlasest juht dividendipoliitikat ei muuda

24. märts 2014, 00:00

Eelmisel neljapäeval Tallinna Vee juhiks saanud Karl Heino Brookesi sõnul toimib ettevõtte hästi ja divendipoliitikat pole kavas muuta. Tallinna Vesi maksis mullu dividendi kokku 17,4 miljonit eurot ehk 87 senti aktsia kohta.

Brookes võtab tegevjuhi ametikoha Ian Plenderleithilt üle 1. juunil. Viimati töötas väliseestlane tootmisjuhina etttevõttes Balfour Beat­ty Utility Solutions. Enne seda töötas Brookes pea 25 aastat United Utilities Groupis mitmel juhtival kohal.

Kuidas plaanite lahenda vaidluse konkurentsiametiga? Tariifivaidlus on tõepoolest jätkuvalt lahenduseta ning me ei ole pea 12 kuud näinud mingeid muutusi. Samuti ei ole määratud järgmise kohtuistungi ­aega. Mina isiklikult jagan ettevõtte usku läbipaistva regulatsiooni olulisusesse. Loodame selle vaidluse lahendada, ent viisil, mis austab rahvusvahelist erastamislepingut.

Millist tulevikku ettevõttele lähiaastail prognoosite? Tallinna Vesi on väga hästi toimiv ettevõte.

Kui mul on ettevõttest ja siinsest tootmiskeskkonnast selge arusaamine olemas, kavatsen tugineda oma senisele kogemusele tootmisvaldkonnas ja järgida ettevõtte järjepideva parenemise põhimõtet.

On teil plaanis muuta ettevõtte dividendipoliitikat? Praegu ei ole plaanis kehtivat dividendipoliitikat muuta.

Olete kogu elu Inglismaal töötanud, miks otsustasite Eestisse tulla? Siinne töö on minu jaoks suurepärane võimalus karjääri jätkamiseks kommunaalvaldkonnas ning isiklikus plaanis teha tutvust oma Eesti sugulaste ja perekonna ajalooga.

Minu emapoolsed vanavanemad olid eestlased, ent teise maailmasõja ajal lahkusid nad Eestist ning jõudsid lõpuks Inglismaale. Mul on Eestis sugulasi, seega kui avanes võimalus Eestisse elama tulla, ei olnud see minu jaoks väga raske otsus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. March 2014, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing