Briti riskifondid haldavad rohkem raha kui kunagi varem

Raido Neemre 24. märts 2014, 20:32

Suurbritannia riskifondide hallatav raha on peaaegu kahekordistunud viimase kümne aasta jooksul.

Suurbritannia osa 2,61 triljoni dollari suuruses globaalses äris on kasvanud 18-19%ni. Varasemalt haldas riik 10% ülemaailmsetest riskifondide osakutest, selgub FCA uuringust.

Varade, mis alluvad nüüd Suurbritannia regulatsioonidele, kahekordistumine on survestanud Londonit oma positsiooni globaalselt turul säilitama, teatas FCA.

“Uuring illustreerib seda, kui oluline see 2,6 triljonit dollarit väärt majandusharu on Suurbritanniale. Hallates peaaegu 20% globaalsetest varadest, on oluline, et inimestel oleks turu reguleerimise osas kindlustunne,” sõnas FCA  järelvalvedirektor Clive Adamson.

“Meie väljakutseks sektoris on kindlustada, et kõik toimib kõrgeimate aususe standardite järgi ning et London säilitaks oma positsiooni sellel olulisel globaalsel turul,” lisas ta.

Suur osa Suurbritannia suurtest, üha kasvavatest riskifondidest on registreeritud välismaal, nendest 67% asub maksuparadiisis Kaimanisaartel.

FCA uuring keskendus 49 firma 106 fondile, mille varade väärtuseks on 481 miljardit dollarit.

Kõik uuritud fondid on vähemalt osaliselt juhtud Suurbritannia reeglite järgi tegutseva ettevõtte poolt ning neil on üks juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 20:32
Otsi:

Ava täpsem otsing