Prantslaste tootmine jõudis rekordkasvuni

Juhan Lang 24. märts 2014, 11:22

Prantsusmaa teenuste ja tootmise aktiivsus näitas märtsis kolme aasta kiireimat kasvu, viidates Euroopa majanduse elavnemisele.

Täna avaldatud Prantsuse ostujuhtide indeks (PMI) on alates veebruarist tõusnud 49,7 punktilt 51,9 punktile. Markit Economicsi raporti järgi on see alates 2011. aasta juunist kõrgeim näitaja, vahendab Bloomberg. Teenuseid sisaldav koondnäitaja ronis märtsis 47.2 punktilt 51.4 punktini.

„Nii kodu- kui välismaal paranenud tingimused on kasvule kaasa aidanud ja allahindlused on müüki toetanud,“ märkis Markiti vanemteadlane Jack Kennedy.

Et Euroopa Keskpank hoiab intressid nõudluse ergutamiseks rekordmadalal, on eurotsoonis märgata mõningat toibumist. Kuigi euro tõus kahe aasta kõrgeima 1,39 punktini ohustab eksporti, prognoosis Credit Agricole tegevjuht Jean-Paul Chifflet eurotsoonile järk-järgulist taastumist.

„Kui tegevuse kasv kogub lähikuul hoogu, siis võime näha ka mõningast tööhõive paranemist, mis lisaks kindlustunnet,“ tõdes Kennedy.

Täna avaldatud uuringu järgi on Hiinas tootmine nõrgenenud viiendat kuud järjest, seades ohtu tänavuse 7,5% kasvueesmärgi. HSBC Holdingsi ja Markiti koostatud PMI langes 48,1 punktile. Bloombergi analüütikud olid näitajaks ennustanud 48,7 punkti. Veebruaris oli Hiina PMI 48,5.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 17:35
Otsi:

Ava täpsem otsing