Swedbank: tööstustootjad ei oota suurt käibekasvu

25. märts 2014, 00:00

Väiketööstusettevõtted plaanivad selleks aastaks suuremat käibekasvu kui suured, üleüldiselt on aga töösturite ootus müügitulu suurendada langenud, selgub Swedbanki uuringust.

Ligi 300 ettevõtet hõlmanud uuringust selgub, et töösturid on tuleviku suhtes pigem ettevaatlikud, enamiku ettevõtjate kindlustunne on kahanenud ja käibekasvu prognoos kasin.

Aasta-aastalt usub üha vähem ettevõtteid, et kasvatavad algaval aastal käivet. Sel korral panustab ligikaudu 2/3 ettevõtjaid käibekasvule, mis keskmiselt võiks olla 5,2%. Uuringut tutvustanud Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Robert Kiti sõnul saab seda vaadata nii positiivsest kui ka negatiivsest aspektist. “Vaadake, kuidas tahate – kas klaas on pooltäis või pooltühi,” märkis ta.

Ehituses virilalt. Kõige pessimistlikum on seis ehitussektoris, kus müügitulu loodab kasvatada vaid 57% ettevõtjaist. See on selgitatav teadaoleva tellimuste mahu langusega, mis teeb ­ootused üsna madalaks. Ka muus töötlevas tööstuses on ettevõtjad pigem ettevaatlikud – kasvu plaanib 59%.

Kõige paremini paistab minevat puidutööstusel, kus iga aastaga on kasvanud käibe­kasvu ­ootavate ettevõtete hulk. Tänavu oli neid 76%.

Märkimisväärne on ka see, et väikeettevõtted plaanivad suurettevõtetest kiiremat kasvu.

Suurim hüpe käibekasvu ­ootuses on toimunud rasketööstuses. 2012. aastal oodati seal 14,9% kasvu, mis oli kõigi sektoritega võrreldes suurim.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 19:27
Otsi:

Ava täpsem otsing