Tartu kesklinn saab linnupeletid

25. märts 2014, 16:19

Tartu linnavalitsus eraldas täna reservfondist 7770 eurot, et osta linnupeletid, mis paigaldatakse Küüni tänavale, Vabaduse puiesteele ja Ülejõe parki.

Tartu kesklinna hõivavad linnuparved mustavad tänavaid ja istepinke ning teatud piirkondades on võimatu leida istumiseks puhast pinki, vahendas linnavalitsus oma pressiteates. "Esialgu tellisime koos paigaldusega kolm seadet, mis paigaldatakse kohtadesse, kus linnud kõige enam pahandust teevad - Küüni tänavale paigaldatav peleti kataks Kaubahoovi platsi ja Barclay platsi, Vabaduse puiestee oma Vabaduse puiestiku ja haridusministeeriumi esise Politsei platsi,“ kommenteeris linna puhastusteenistuse peaspetsialist Mart Lukason.

Linde peletavad seadmed töötavad päikesepatareidel ning teevad häält, mis mõjub lindudele häirivalt ning seadmete hind sisaldab ka nende paigaldamist valgustuspostidele, lisas linnavalitsus. Peletid loodetakse paigaldada aprilli keskpaigaks.

Lukasoni sõnade kohaselt on sarnased linnupeletid kasutusel Tallinna sadamas, kus need on kuuldavasti oma otstarvet täitnud, selgitas linnavalitsus oma pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2014, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing