Börs: pinged Ukrainas tõmbasid turud alla

Raido Neemre 26. märts 2014, 22:10

USA turud olid täna languses peale seda kui president Barack Obama avaldas rahulolematust Venemaa tegevuse suhtes Ukrainas.

“President Obama poolt peetud kõnes, milles ta märgib võimalust karmistada sanktsioone Venemaa vastu veelgi, hoidis aktsiaid tagasi ning pööras need hoopis langusesse,” sõnas Janney Montgomery Scotti investeerimisstrateeg Mark Luschini.

Ukraina ja IMF pidasid läbirääkimisi abipaketi osas ning USA ja Euroopa hoiatasid Venemaad, et nad võtavad tarvitusele edasised meetmed, kui Venemaa eskaleerib kriisi peale Krimmi annekteerimist. Obama sõnul peab Venemaa tegevuse karmilt hukka mõistma.

“Geopoliitilised pinged püsivad ning iga kord, kui midagi halba juhtub, siis investorid peatuvad ja turg on taas languses,” sõnas Luschini.

Ettevõtete poole pealt kukkusid Facebooki aktsiad peale Oculuse, mis toodab virtuaalreaalsuse peakomplekte, ostmist.

King Digital Entertainment kukkus oma esimesel börsipäeval. Ettevõtte, mis toodab “Candy Crush” mobiilimängu, aktsia hind on 22,5 dollarit.

Indeksitest kukkus Dow Jones täna 0,36% ning lõpetas päeva 16309,70 punktil. S&P 500 tegi täna 0,69% languse ning sulgus 1852,63 punktil. Nasdaq kukkus 1,43% ning lõpetas päeva 4173,58 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2014, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing