Kaitseväe juhataja: Eestile ei ole sõjaohtu

27. märts 2014, 14:21

Täna avalikuks saanud Ameerika luureraport on Eesti kaitseväe hinnangul dokument, mille põhjalt ei maksa teha dramaatilisi järeldusi.

"On tõsiasi, et sündmuste areng Ukrainas teeb meile tõsist muret," ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras. "Meie luureüksused jälgivad väga täpselt Vene Föderatsiooni vägede liikumist, mille kohta on meil väga üksikasjalik ülevaade. Just selle informatsiooni baasilt saan kinnitada, mida olen ka varem selgelt väljendanud: Eestile, ja Baltikumile tervikuna, sõjalist ohtu praegu ei ole!"

Kaitseministeeriumi pressiteade selgitab, et Ameeriklaste luureraporti stsenaariumi osa, mis puudutab Transistriat ja Balti riike, on hüpoteetiline ega oma hetkel reaalset katet. Venemaal puudub võime sellelaadseks laialdaseks tegevuseks, selgitas Terras.

Avalikkusele teada saanud Ameerika sõjaväeluure hoiatuse kohaselt on võimalus, et Venemaa võib sisse tungida Ida- ja Lõuna-Ukrainasse, liikudes seejärel läände Transnistria suunas ning võib üritada maade hõivamist ka Balti riikides, kuid Eesti kaitseväe juhataja sõnul on see praegu vähetõenäoline. Kindralmajor Terrase sõnul on luure ülesanne läbi mängida erinevad stsenaariumid ja nendest ka otsustajaid teavitada.

Eesti, NATO riikide ja USA luureagentuurid teevad tihedat koostööd ning vahetavad informatsiooni hinnates ja analüüsides Ukraina kriisiga seonduvat. Eesti kaitseväe luure eelhoiatussüsteem on tõestanud enda võimekust analüüsida erinevaid arenguid, selgitas ministeerium oma pressiteates.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. March 2014, 14:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing